Бітаєв Валерій Анатолійович

Прізвище: 

Бітаєв

Ім'я: 

Валерій

По батькові: 

Анатолійович

Роки життя
1951 р. н.

Присвоєння звання почесного громадянина міста Києва: 

Рішення Київради від 27.05.2021 №1257/1298

БІТАЄВ Валерій Анатолійович, 1951 року народження, віцепрезидент Національної академії мистецтв України, президент Міжнародного фонду Національної академії мистецтв України, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії мистецтв України, академік Академії наук вищої освіти України, академік Європейської академії наук, мистецтв та літератури (Франція), заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат премії ім. Ярослава Мудрого, лауреат міжнародної премії ім. Платона, нагороджений орденом "За заслуги" I ст., II ст., III ст., відмінник освіти України.

В. Бітаєв брав участь у заснуванні у м. Києві низки культурологічних інституцій (зокрема Всеукраїнської спілки культурологів, Інституту культурології при Національній академії мистецтв України), наукових фахових періодичних видань (він є засновником, головним редактором та головою редколегії журналів «Мистецтвознавчі записки», «Мистецтво і сучасність», «Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв», науково-інформаційного видання «Вісник Національної академії мистецтв України»), у організації понад 50 міжнародних і всеукраїнських симпозіумів та конференцій, виставок-конкурсів з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва у м. Києві; був науковим консультантом провідних вищих навчальних закладів культури і мистецтв м. Києва та Київської картинної галереї тощо та сприяв створенню в м. Києві першого приватного музею «Духовні скарби України». Також В. Бітаєв був ініціатором створення та головою технічного комітету стандартизації «Музейна справа та предмети колекціонування» Держкомстандарту України, засновником та керівником Науково-дослідного інституту експертизи, атестації та ліцензування при Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, що надало позитивний поштовх до розвитку в м. Києві мистецтвознавчо-експертної діяльності та розробки проєктів наукових стандартів щодо збереження культурної спадщини.

Як віцепрезидент Національної академії мистецтв України В. Бітаєв є куратором наукової діяльності президії Національної академії мистецтв України та її підвідомчих установ,  що об'єднують понад 150 провідних вчених м. Києва, які здійснюють наукові дослідження з проблем теорії та історії культури і мистецтва. Так, за його ініціативи понад 400 провідних науковців м. Києва було залучено до створення фундаментального наукового видання «Енциклопедія етнокультурознавства» в 6-ти томах. Зазначене видання, головним редактором, автором концепції та провідним співавтором якого був В. Бітаєв, з дарчими надписами Президента України зберігається в бібліотеках Ватикану, Конгресу США, Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) тощо.

За 6 років, упродовж яких Бітаєв В. А. очолював спеціалізовану вчену раду із захисту докторських та кандидатських дисертацій в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, було підготовлено та атестовано понад 70 кандидатів та 12 докторів наук. Значна частина підготовлених ним науковців працюють в провідних навчальних закладах м. Києва.

У якості наукового консультанта Бітаєв В. А. брав участь у формуванні концепції та ініціювання встановлення в м. Києві низки пам’ятників, зокрема, пам’ятника Ярославу Мудрому біля Золотих Воріт та Монументу Незалежності України «Оранта-Україна» на Майдані Незалежності.

Упродовж 2019–2020 років В. Бітаєв, як віцепрезидент Національної академії мистецтв України, спільно з Центром ЮНЕСКО і Національним центром «Мала академія наук України» успішно реалізовує програму зі створення «Національного мистецького порталу» - інтернет ресурсу, що об’єднує провідні музеї м. Києва та робить їх доступними у світовому інформаційному просторі.

Помітною у м. Києві є діяльність і очолюваного Бітаєвим В. А. Міжнародного фонду Національної академії мистецтв України. Серед масштабних заходів, реалізованих фондом у 2017–2019 роках, була програма проведення в м. Києві виставок-конкурсів з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Багаторічна плідна науково-творча, науково-організаційна, освітня та громадська діяльність Бітаєва Валерія Анатолійовича та його внесок у розвиток духовної спадщини і утвердження міжнародного наукового й культурного авторитету м. Києва неодноразово була відзначеною Київською міською владою: його було нагородженого відзнакою Київського міського голови  - нагрудним знаком «Знаком Пошани», Почесною грамотою Київського міського голови тощо. У 2018 році Бітаєву В. А., як активному членові Національної всеукраїнської музичної спілки, було присуджено персональну річну стипендію Київського міського голови.

У 2021 році Київська міська рада присвоїла звання "Почесний громадянин міста Києва".

 

 

 

 

 

 

 

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про створення Тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки обґрунтованості та причин зміни термінів будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену на житловий масив Виноградар
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛУСТОУН» в оренду земельної ділянки для обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Жилянській, 47 у Голосіївському районі міста Києва (702091392)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛУСТОУН» в оренду земельної ділянки для обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Жилянській, 47 у Голосіївському районі міста Києва (576939660)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИНЗАВОД» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у оренду для експлуатації та обслуговування офісно-складської будівлі та трансформаторної підстанції на вул. Костянтинівській, 68-а у Подільському районі міста Києва (714410010)
  • Про поновлення приватному підприємству «ІНВЕСТБУД» договору оренди земельної ділянки від 27 березня 2007 року № 62-6-00387 (зі змінами) (330560885)