Депутати Київської міської ради хочуть звернутись до Президента України та Міністра оборони України щодо зміни назви Національного університету оборони України імені Івана Черняховського

Tool items

Депутати Київської міської ради хочуть звернутись до Президента України та Міністра оборони України щодо зміни назви Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Такий проєкт рішення підтримали сьогодні, 17 серпня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту.

Як зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Вадим Васильчук, у місті Києві розташований один з основних освітніх закладів Міністерства оборони України – Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.

«Ім'я Івана Черняховського університету було присвоєно Указом Президента України Віктором Януковичем, якого у 2019 році український суд визнав винним в державній зраді та в пособництві російській федерації. Іван Черняховський був знаним радянським воєначальником, проте на території України в 1921-1923 роках брав участь в боротьбі проти українських повстанців, крім цього підрозділи, які під його командуванням увійшли в Східну Пруссію, відзначались абсолютно жорстоким та нелюдським ставленням до мирного населення. Тому Національний університет оборони України не може мати його ім'я», – наголосив Вадим Васильчук.

Депутат додав, що на жаль події історії повторюються, і зараз окупанти жорстоко знущаються з мирних українців. Необхідно раз і назавжди позбутись назв радянського та московського періоду, оскільки це своєю чергою сприятиме розвитку української історичної свідомості.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про передачу АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «КИЇВПАССЕРВІС» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівлі автостанції та території для надання автостанційних послуг на вул. Нижній Вал, 15А у Подільському районі міста Києва (313985025)
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо уточнення визначень правового режиму воєнного стану
  • Про організаційно-правові заходи щодо усунення дублюючих найменувань вулиць та провулків із публічного простору міста Києва
  • Про окремі питання відомостей, що становлять службову інформацію у Київській міській раді на період дії воєнного стану
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 02 жовтня 2018 року № 1583/5647 «Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва цілісних майнових комплексів закладів фахової передвищої освіти»