Ганна Старостенко: Попри COVID-19 Київ не знижує темпів у подоланні епідемії ВІЛ/СНІД

Tool items

Попри пандемію COVID-19 столиця дотримується зобов’язань згідно з Паризькою декларацією «Ініціатива прискорення дій у великих містах: покінчимо з епідемією СНІДу», що була підписана Києвом у 2016 році. Більше того, на сьогодні можна говорити про покращення маркерних показників та досягнення певних результатів у реалізації стратегії Fast-Treck Cities.

Про це повідомила заступниця голови КМДА, депутатка Київської міської ради Ганна Старостенко під час виступу на Конференції «Фаст-Трек міста – 2021».

«На сьогодні увага медичної та громадської спільноти прикута до епідемії COVID-19. Проте місто спільно з медичними закладами та громадським сектором, що працюють у сфері ВІЛ-послуг, доклали всіх зусиль, аби програми профілактики та лікування ВІЛ не зупинилися, адаптувалися та працювати у реаліях пандемії», – підкреслила Ганна Старостенко.

Зокрема, столиці вдалося досягти певних результатів за усіма показниками:
1. «90% осіб, які живуть з ВІЛ, та знають свій ВІЛ-статус» – від початку року показник збільшився на 5,2% та становить 77,2% (станом на 01.01.2020 року – 72%).
2. «90% осіб, які знають свій ВІЛ статус та отримують лікування» – цьогоріч показник зріс до 83,4% (станом на 01.01.2020 року становив 80%).
3. «90% людей, які живуть з ВІЛ, отримують АРТ лікування, та вірусне навантаження не визначається» – збільшився до 95% (станом на 01.01.2020 року показник становив 90%).

Такі здобутки стали можливими саме завдяки профілактичним програмам, яке місто впроваджує спільно з медичним, державним та громадським сектором. Ідеться про мобільні бригади, мобільні амбулаторії, пункти обміну шприців, що дозволили охопити послугами 90% груп ризику, безкоштовне надання шприців, презервативів, лубрикантів, тестування на ВІЛ, залучення груп підвищеного ризику до доконтактної профілактики.

«Крім того, серед успішних заходів варто відзначити телемедицину, телефонне та онлайн-консультування, супровід кожного виявленого пацієнта, що дозволило максимально залучити їх до лікування. Зауважу, що препарати вони мали змогу отримувати не тільки у закладах охорони здоров’я, а й в аптечних мережах міста. Також була організована персональна доставка препаратів соціальними працівниками до місця проживання пацієнта», – додала заступниця голови КМДА.

Окремо Ганна Старостенко розповіла про роботу серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики. Вона складається з профілактичних заходів, що впроваджуються неурядовими організаціями, та активного залучення до програми замісної терапії та програми лікування ВІЛ-інфекції.

«Зокрема, у столиці впроваджена децентралізація послуг замісної підтримувальної терапії на базі первинної ланки надання медичної допомоги у кожному районі міста, що дозволило охопити більшу кількість людей, які вживали ін’єкційні наркотики. Така комплексна довгострокова робота дала свої результати – зменшення парентерального шляху інфікування ВІЛ-інфекції з 90,7% у 1998 році до 36,9% у 2020 році», – зазначила Ганна Старостенко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про Регламент Київської міської ради
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 232/8402 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про внесення змін до додатку до міської цільової програми "Здоров'я киян" на 2020-2022 роки
  • Про надання ОБ'ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ПЕРЕМОГИ, 55-А» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування та ремонту об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства (проїзди) на
  • Про надання Національному музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальному Комплексу земельної в постійне користування для експлуатації та обслуговування об'єктів інженерної, транспортної інфраструктури (проїзду та автостоянки для відвідувачів Національного музею історії України у Другій світовій війні) на вул. Лаврській, 24 у
  • Про надання громадянину Морозу Івану Анатолійовичу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському районі міста Києва (669610154)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на бульв. Роллана Ромена, 4-А у Святошинському районі міста Києва (678514179)