Київ та Лейпциг під час конференції мерів ACT NOW презентували спільні проєкти, які будуть реалізовувати наступного року

Tool items

Під час конференції мерів ACT NOW, яка присвячена темі розширення можливостей місцевого демократичного врядування для відновлення України, Київ і Лейпциг презентували спільні проєкти.

Ініціативи, які міста почнуть реалізовувати наступного року, обговорили під час зустрічі депутатка Київської міської ради Вікторія Муха та заступник мера міста Лейпциг Ульріх Хьорнінг.

Відтак, Лейпциг хоче запозичити досвід Києва щодо розвитку мережі пунктів цивільного захисту. Також українська столиця охоче буде ділитися досвідом створення е-платформи для неурядових організацій vcentri.com. Проєкт ляже в основу розробки нового модулю для міського мобільного додатку Лейпцига. Як нагадала Вікторія Муха, Київ та Лейпциг справжні побратими уже 62 роки, і німецькі колеги підставили дружнє плече українській столиці під час повномасштабного вторгнення.

«З перших днів війни Лейпциг активно допомагає Києву шляхом надання гуманітарної допомоги, зокрема були передані вантажі продовольчих та гігієнічних товарів, генераторів для київських шкіл, пожежних та спеціальних машин для київських громадських служб. Також Лейпциг одним із перших запровадив програми підтримки українських біженців, та по цей час надає таку підтримку та організовує культурно-освітні заходи для українців, що були змушені залишити свої домівки», – зазначила Вікторія Муха.

Вона підкреслила, що обидва міста демонструють свою відкритість до співпраці і бажання започатковувати нові спільні проєкти. Зокрема, сторони активно розвиватимуть квартальний менеджмент у Києві, використовуючи найкращі напрацювання німецьких колег.

«Ми вже визначили низку ініціатив, де Київ буде ділитися своїм досвідом, або переймати найкращі практики Лейпцига. Одна з них – квартальний менеджмент, який добре себе зарекомендував як інструмент партисипативного та інклюзивного розвитку міських мікрорайонів. Київ планує у 2024 році запустити пілотний проєкт квартального менеджменту на базі двох районів. Департамент суспільних комунікацій уже розробив проєкт концепції імплементації квартального менеджменту в Києві, ми опрацюємо його з колегами з Лейпцигу і до кінця року плануємо мати фінальний варіант концепції. Я впевнена, що наше співробітництво буде плідним, довгостроковим і перспективним», – розповіла Вікторія Муха.

Окрім того, Київ і Лейпциг мають намір розвивати співпрацю молодіжних парламентів двох міст. Зокрема влітку 2024 року в Лейпцигу має відбутися зустріч молодіжних рад двох міст.

Нагадаємо, конференція мерів ACT NOW проходить у Брюсселі протягом 8-10 листопада. Її мета – розширити можливості місцевих лідерів, розвивати плідні партнерські відносини та зміцнити зв’язки співпраці між українськими та іншими європейськими муніципалітетами, сприяючи Україні на шляху до вступу в Європейський Союз.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» та ведення суспільного діалогу
  • Про затвердження Міської цільової програми поводження з тваринами в місті Києві на 2024-2025 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до Положення про щорічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва та Положення про довічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 05.10.2023 № 7121/7162
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.12.2018р. № 242/6293 «Про надання статусу скверу земельній ділянці, розташованій на проспекті Перемоги, №73-а у Святошинському районі м. Києва»
  • Про зміну найменування Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:62:033:0024) комунальної власності територіальної громади міста Києва для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Кіото, 5-9 у Деснянському
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:79:364:0067) для будівництва житлового комплексу з об’єктами культурно-побутового, соціального призначення у кварталі, обмеженому вулицями Степана Рудницького, Самійла Кішки, Юлії Здановської, Композитора Мейтуса у Голосіївському
  • Про відмову громадянину Медведєву Богдану Олександровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вешенському, 53 у Деснянському районі міста Києва (469012920)