Київрада схвалила Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», спрямовану на підвищення рівня ефективності й стійкості енергосистеми Києва

Tool items

Київські фахівці розробили Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», спрямовану на розбудову у столиці локальних джерел комбінованого виробництва тепла та електроенергії, ширше використання альтернативних джерел палива тощо. Комплекс заходів Концепції дозволить підвищити стійкість, ефективність та автономність енергозабезпечення столиці, що є критично необхідним як в умовах війни, так і після її завершення. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час сесії Київради, яка ухвалила Концепцію.

За його словами, наразі через воєнну агресію з боку росії енергосистема України зазнала колосальних руйнувань. Внаслідок обстрілів втрачено основну частину енергогенеруючих потужностей, обладнання десятків розподільчих підстанцій пошкоджене або повністю зруйноване.

«Враховуючи обсяги цих руйнувань і постійні ризики нових обстрілів, Концепція відновлення та зміцнення енергосистеми міста передбачає глобальні перетворення в антикризовому режимі. Йдеться про будівництво об’єктів когенерації малої та середньої потужності з можливістю використання різних видів палива. Це перетворить систему життєзабезпечення міста на більш захищену й гнучку з точки зору реагування на надзвичайні ситуації», – пояснив Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що в основу Концепції «Відновлення енергетики: шлях до розподіленої когенерації» лягли як ретельні фахові напрацювання попередніх років, так і досвід воєнного часу. Власне, заходи Концепції є необхідною складовою загального курсу модернізації теплоенергетичного комплексу міста, яку міська влада Києва розпочала ще до війни. Крім того, сприяння інтеграції розподіленої генерації є одним із ключових аспектів загальнодержавних проєктів, що виконують у співпраці з міжнародними партнерами.

«Цей масив робіт потребує колосальних ресурсів – кадрових, технічних, фінансових. Адже йдеться про будівництво сучасних високотехнологічних комплексів, а також використання різних джерел енергії. Принцип розподіленої когенерації лишає в минулому застарілі радянські підходи і рухає нас у напрямі децентралізації, що є більш виправданою з точки зору безпеки, економіки та енергоефективності», – зазначив посадовець.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ІНВЕСТИЦІЙНО-ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на просп. Валерія Лобановського, 119 у Голосіївському районі міста
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФОРВАРД-А» земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі міста Києва (зміна цільового призначення) (433396508)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС «СТАРТ» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації об’єктів, що забезпечують сучасне використання велотреку в межах вулиць Богдана Хмельницького, Михайла Коцюбинського та В'ячеслава Липинського у Шевченківському районі міста Києва (зміна цільового
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000: 91:064:0030) на вул. Некрасова Віктора, 1-3 літ «А» у Подільському районі міста Києва та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:064:0056 (596140048)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662585363)