КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ОГОЛОШУЄ НАБІР ПРИСЯЖНИХ ДО ДНІПРОВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ МІСТА КИЄВА

Tool items

Якщо Ви виявили бажання бути присяжним районного суду міста Києва і відповідаєте вимогам, встановленим Законом України «Про судоустрій і статус суддів»,  подати до Київської міської ради за адресою: вул. Хрещатик, 36, такі документи:

 1. – заяву про включення до списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва за формою, згідно зі зразком;
 2. – копію паспорта громадянина України;
 3. – витяг із реєстру територіальної громади;
 4. – витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (повний).
 5. Термін дії витягу становить 3 місяці з дати формування.
 6. – довідку відповідного закладу охорони здоров'я про відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;
 7. – інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення за останній рік;
 8. – автобіографію в довільній формі.

Кандидат особисто засвідчує копії наданих документів у встановленому порядку.

Кандидат несе персональну відповідальність за достовірність наданої ним інформації та поданих документів.

ВАЖЛИВО:

– Витяг з реєстру територіальної громади можна отримати звернувшись до Центру надання адміністративних послуг, а також у застосунку або на порталі Дія.

– Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» можна отримати через електронний сервіс: https://vytiah.mvs.gov.ua, а також у застосунку або на порталі Дія.

– Інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення можна отримати, звернувшись до Національного агентства з питань запобігання корупції або заповнивши відповідну заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://corruptinfo.nazk.gov.ua/main/reference/list

Довідки за телефоном: (044) 202-76-88

 

З Р А З О К  З А Я В И

 

 

Київська міська рада

 

 

(прізвище, ім’я, по батькові кандидата в присяжні у родовому відмінку)

__________________________________

 (постійне місце проживання кандидата в присяжні)

__________________________________

 (контактний номер телефону)

 

(електронна адреса кандидата в присяжні)

 

Заява

Прошу включити мене до списку присяжних _______(вказується назва районного суду міста Києва).

Інформую, що до мене не застосовуються норми, визначені частиною другою статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Обставини, які унеможливлюють мою участь у здійсненні правосуддя відсутні.

        Надаю згоду на обробку та використання моїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» та оприлюднення відомостей стосовно мене як кандидата в присяжні  на офіційному сайті Київської міської ради.

 

  Підтверджую повноту, достовірність інформації в поданих мною документах.

Перелік документів, що додаються до заяви:

 

 

"___" ____________ _____

            (число)        (місяць)   (рік)                                                підпис

 

ІНФОРМАЦІЯ ДО ВІДОМА

Хто такі присяжні?

Присяжний − це особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

 

Хто може бути присяжним?

Присяжними можуть бути:

        ­ −  громадяни України;

         −  віком від 30 до 65 років;

         −  які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція    

             відповідного окружного суду;

         −  володіють державною мовою.

 

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

 − особи, визнані судом обмежено дієздатними чи недієздатними, або які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;

− особи, які мають незняту чи непогашену судимість;

− особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

− народні депутати України, члени, Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, апаратів судів, державні службовці, адвокати, нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

 

Присяжні є суб’єктами декларування

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді) відносяться до суб’єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення.

Для заповнення декларації присяжним необхідно завчасно отримати електронний цифровий підпис або кваліфікований електронний підпис.

 

До розгляду яких справ залучаються присяжні?

У цивільних справах розглядають справи про:

− обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;

 • – визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;
 • – усиновлення;
 • – надання особі психіатричної допомоги;
 • – примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу.

 

У кримінальних справах щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі. Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.

 

Які гарантії мають присяжні?

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу.     

Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

 

Відео за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1xpfXPcWXAjSIKwjwq90aujkvPvd7Rst8/view?usp=sharing

 

 

 

 

 

 

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

 • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо підтримки проєкту Закону України №11161 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та державний реєстр майна,
 • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
 • Про затвердження змін до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, обслуговуючими кооперативами, юридичними особами, основний вид діяльності яких 81.10 «Комплексне обслуговування об'єктів», та
 • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024–2025 роки
 • Про внесення змін до міської цільової програми «Громадське здоров'я» на 2022 - 2025 роки
 • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельної ділянки в постійне користування для утримання та благоустрою зелених зон і зелених насаджень та обслуговування скверу на вул. Миколи Закревського (між будинками № 33, 35 та 37) у Деснянському районі міста Києва
 • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельної ділянки в постійне користування для утримання та благоустрою зелених зон і зелених насаджень та обслуговування скверу на перетині просп. Лісового та вул. Братиславської у Деснянському районі міста Києва (
 • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АВТОСАМІТ ЛТД» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування комплексу будівель та споруд станції технічного обслуговування автомобілів на Харківському шосе, 179 у Дарницькому районі міста Києва (478445551)
 • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 жовтня 2021 року № 2747/2788 «Про створення комунального підприємства «Фонд модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва»
 • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15 червня 2023 року № 6505/6546 «Про деякі питання функціонування секторів для почесних поховань, відведених на міських кладовищах»