Київська міська рада передала в оренду земельну ділянку на вулиці Круглоуніверситетській, 10 задля забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини

Tool items

Київська міська рада передала в оренду земельну ділянку площею 0,17 га на вул. Круглоуніверситетській, 10 у Печерському районі міста Києва товариству з обмеженою відповідальністю «СОЛЕЛАТ ПАЛАЦ» для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини: жодної забудови на земельній ділянці не передбачено.

Про це повідомив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Михайло Терентьєв. 

Михайло Терентьєв зазначив, що земельна ділянка передана у зв’язку з набуттям права власності на об’єкт нерухомого майна (право власності зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 05 червня 2019 року). Зокрема, на земельній ділянці розташовані об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності товариства загальною площею 1 046,7 кв. м.

У рамках підготовки проєкту землеустрою товариством отримано погодження Міністерства культури та інформаційної політики від 18 вересня 2023 року № 06/35/8002-23 та між товариством і Департаментом охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради Київської міської державної адміністрації укладено охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини від 18.11.2020 №4443.

«Відтак, вказаний випадок є одним із унікальних, оскільки землекористувач не лише взяв сплачуватиме до місцевого бюджету за використання землі під власним майном, але і взяв на себе обов’язок охорони цього майна, яке є пам’яткою архітектури та мистецтва місцевого значення. Шкода, що окремими активістами та депутатами розгортається доволі дивна інформаційна кампанія, основна мета якої, схоже, допомогти окремим землекористувачам просто не платити за землю, якою вони фактично користуються. Проте, позиція міста полягає у тому, що за користування землею мають сплачувати усі землекористувачі», – наголосив Михайло Терентьєв.

Депутат також нагадав, що завдяки прийнятим на пленарному засіданні рішенням щодо продажу та проведення експертної грошової оцінки землі у міський бюджет надійде 120 млн грн. Це дозволить залучити додаткове фінансування, яке буде спрямовано на пріоритетні статті витрат.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Брагінського В.В.
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Кушніра І.І.
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо термінового вирішення питання виходу підприємств централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з кризового фінансового стану
  • Про додаткові заходи щодо підтримки сил безпеки і оборони з метою забезпечення національної безпеки та відсічі збройної агресії російської федерації проти України
  • Про передачу громадянці Аксютіній Жанні Валеріївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Ушицькій, 34 у Деснянському районі міста Києва (634812739)
  • Про передачу громадянці Черняк Валентині Петрівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Соборній, 10 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (651442765)
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України та Представництва Європейського Союзу в Україні щодо доповнення програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу (Ukraine Facility) заходами, пов’язаними з фінансуванням відновлення, модернізації, і реформування галузі водопостачання та водовідведення
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:72:224:0004) для будівництва, експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі на просп. Повітряних Сил, 41 у Солом’янському районі міста Києва (610792587)
  • Про надання РЕЛІГІЙНІЙ ГРОМАДІ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ПРЕСВІТЕРІАНСЬКОЇ ПОМІСНОЇ ЦЕРКВИ «ШЛЯХ ЖИТТЯ» У ОБОЛОНСЬКОМУ РАЙОНІ М. КИЄВА земельної ділянки в постійне користування для влаштування зеленої зони навколо молитовного будинку на просп. Оболонському, 52-Б в Оболонському районі міста Києва (324353033)