Київська міська рада закликала Кабінет Міністрів України призупинити реалізацію постанови про функціонування госпітальних округів і кластерів

Tool items

Київська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України з метою призупинити реалізацію постанови №174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» для міста Києва на період дії воєнного стану.

Таке звернення було пітримано сьогодні, 25 травня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 79 депутатами.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко, з початком повномасштабного вторгнення навантаження на заклади охорони здоров’я міста Києва збільшилось. Наразі вони надають всі необхідні медичні послуги не лише киянам, а майже 250 тисячам внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у столиці, пораненим військовослужбовцям, які проходять лікування і реабілітацію. 

«Постанова Кабінету Міністрів України не враховує особливий статус столиці. Зокрема формування госпітальної мережі міста передбачає поділ госпітального округу на госпітальні кластери – території, в межах яких буде забезпечено надання якісної, комплексної медичної допомоги. Так, один кластер розрахований на забезпечення стаціонарною медичною допомогою не менше 150 тисяч осіб. Водночас кількість населення у деяких районах столиці є значно більшою. Впродовж останніх років галузь охорони здоров’я перебуває в стані трансформації. Починаючи з 2017 року було сформовано оптимальну мережу закладів максимально наближену до пацієнта. Водночас наразі як результат реалізації постанови №174, зокрема реорганізації закладів, відбудеться скорочення працівників медичних закладів, що особливо негативно позначиться на системі охорони здоров’я в умовах війни», – наголосила Марина Порошенко.

Депутатка додала, що наразі необхідно призупинити реалізацію зазначеної постанови для міста Києва на період дії воєнного стану та внести зміни до неї, які обумовлені потребою у врегулюванні питання подальшої роботи закладів, які не увійшли у спроможну мережу – консультативно-діагностичних центрів, стоматологічних закладів, дерматовенерологічних тв інших лікувальних закладів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про проведення перевірки належного виконання умов договорів оренди, позички та охоронних договорів укладених щодо комунального майна територіальної громади міста Києва, здійснення контролю за використанням такого майна, орендарем чи користувачем (позичальником) якого є релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) яких