Київська міська рада засуджує чергову спробу держави продати берег Микільської Слобідки

Tool items

Київська міська рада засуджує чергову спробу державного банку «Ощадбанк» продати земельні ділянки, які були у справжньому сенсі відвойовані громадою Києва в забудовників. Наразі, черговий аукціон призначено на 15 травня.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, стартова ціна вказаних об’єктів не дає змоги твердити про крайню потребу їх відчуження з економічною вигодою саме під час дії в Україні правового режиму воєнного стану. Проте, вказані території є апріорі конфліктними для їх використання потенційними покупцями.

«Наразі, ці ділянки утворюють цілісну берегову лінію із зоною відпочинку, пляжем, скейт-парком та баскетбольним майданчиком та зеленою зоною. На вимогу киян у 2018-2021 роках Київрада підтримала створення парку «Микільська Слобідка», і для цього ще у 2019 році прийняла рішення про викуп трьох ділянок, площею понад 6 гектарів.За результатами проведених переговорів було прийнято рішення про затвердження розміру викупної ціни вказаних земельних ділянок у сумі 182,84 мільйона гривень. І у 2021 році Київрада ухвалила чергове рішення, яким підтвердила намагання викупити ці ділянки для потреб киян. На момент підготовки цього рішення «Ощадбанк» листами запевнив, що готовий розглянути повідомлення про прийняте рішення на предмет надання своєї згоди для проведення переговорів щодо умов викупу земельних ділянок. Проте, наразі бачимо інше намагання – продати ці ділянки у приватну власність, чим породити новий етап конфлікту навколо їх можливої забудови», – розповів Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради наголосив, що у 2023 році Київрада надала вказаним земельним ділянкам статус парку, проте їх реалізація на аукціоні із цільовим призначенням 03.15 «Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» робить неможливим створення парку «Микільська Слобідка».

«Зважаючи на складу поточну ситуацію міста Києва із використанням коштів місцевого бюджету, спричинену введенням у країні правового режиму воєнного стану, територіальна громада міста Києва в особі Київської міської ради позбавлена можливості викупити зазначені земельні ділянки на відкритих торгах. Київська міська рада вже зверталась до «Ощадбанку», щоб не допустити продажу вищезазначених ділянок щонайменше до завершення правового режиму воєнного стану, а за можливості вжити заходів стосовно передачі вказаних земельних ділянок у власність територіальної громади міста Києва, з метою створення спортивно-рекреаційних зон, як того вимагає громада. Тому, позиція Київської міської ради щодо цих земельних ділянок беззаперечна і лише одна: жодної забудови на цих територіях бути не може! Це мають зрозуміти зацікавлені у придбанні вказаних ділянок потенційні покупці-інвестори. Максимум, який може дозволити територіальна громада міста Києва, – це використання вказаних земельних ділянок у якості зелених зон. «Сигнальні прапорці» вже виставлено, навіть якщо вказані землі будуть продані, Київська міська рада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт», – додав Володимир Бондаренко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про передачу громадянину Янковському Ігорю Івановичу та громадянці Кришталь Інні Іванівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Орхідейній, 92 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (539827998)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕМБЕР РІАЛ ЕСТЕЙТ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування офісного комплексу на вул. Васкула Ореста, 13 у Святошинському районі міста Києва (656404484)
  • Про передачу громадянину Ференцю Олександру Борисовичу земельної ділянки в оренду для обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури (заїзди, виїзди) (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Івана Огієнка, 15 у Солом'янському районі міста Києва (798258392)
  • Про передачу громадянці Москаленко Ірині Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Бобринецькій, 40б у Деснянському районі міста Києва (555327054)
  • Про передачу громадянину Школьному Олександру Вікторовичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Береста Олексія, 8а у Святошинському районі міста Києва (433273183)