Київська міська рада збирає пропозиції щодо перейменування ще 27 міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами

Tool items

Київська міська рада збирає пропозиції щодо перейменування ще 27 вулиць, провулків, проспектів, парків та скверів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами.

Пропозиції щодо перейменування приймаються до 07 лютого поточного року на електронну адресу: [email protected].

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, міська влада продовжує збирати пропозиції мешканців щодо перейменування міських об’єктів, які носять назви, пов’язані з росією, її сателітами та радянським минулим.

«Цьогоріч спільно з киянами продовжуємо процес дерусифікації та деколонізації міських об’єктів. Київська топоніміка має назавжди позбутись назв, які пов’язані з росією та її тоталітарним режимом. У нашому місті необхідно перейменувати всі вулиці, провулки, проспекти, площі, парки, сквери та комунальні установи, назви яких пов’язані з країною-агресором, яка веде повномасштабну війну на території України. Це рішення сприятиме зменшенню пропагандистського викривлення історії, а також увіковіченню українських героїв, відомих діячів та знакових подій», – зазначив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради додав, що схвалений рішенням Київської міської ради перелік міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами, та які підлягають перейменуванню, було розширено на підставі рекомендацій експертної комісії.

Нагадаємо, до складу експертної комісії було залучено спеціалістів Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка.

Повний перелік міських обʼєктів, які планується перейменувати.

Святошинський район:
– вулиця Олександра Блока;
– вулиця Миколи Краснова;
– вулиця Спартаківська;
– парк імені Генерала Потапова;
– сквер імені Феодори Пушиної.

Деснянський район: 
– провулок Ватутінський;
– вулиця Маяковського.

Печерський район:
– вулиця Драгомирова;
– вулиця Салтикова-Щедріна.

Дарницький район: 
– провулок Крилова 1;
– провулок Крилова 2;
– провулок Крилова 3;
– парк «Таращанець»;
– сквер трудової слави.

Шевченківський район: 
– вулиця Лермонтовська; 
– вулиця Отто Шмідта;
– парк імені О. С. Пушкіна;
– сквер імені Чкалова.

Солом’янський район: 
– вулиця Повітрофлотська;
– проспект Повітрофлотський;
– вулиця Пржевальського.

Подільський район:
– проспект Правди.

Оболонський район:
– вулиця Совхозна.

Дніпровський район:
– вулиця Травнева;
– вулиця Бажова;
– вулиця Комбінатна.

Голосіївський район: 
– вулиця Гвардійська.

Зразок оформлення обґрунтування щодо нових назв за посиланням: https://kmr.gov.ua/uk/content/pereymenuvannya.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь