«Київзеленбуд» запрошує до обговорення правил догляду за кронами дерев

Tool items

Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» спільно із профільними експертами і науковцями розробило правила догляду за кронами дерев у місті Києві. Правила прописані з метою охорони та збереження зелених насаджень, утримання їх здоровими, створення і формування декоративних, стійких до несприятливого міського середовища насаджень.

Як зазначив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король, найкращий догляд за деревом – це правильне обрізування.

«Проєкт «Правила догляду за кронами дерев» враховує видовий склад дерев, ступені їх обрізування, терміни. Це не просто теорія, як правильно обрізати дерева, а наочна інструкція. Правила мають бути єдині для всіх. Поки що цей документ має рекомендаційний характер, та я сподіваюся, що незабаром він стане повноцінним нормативним документом, який буде обов’язковим для кожного, хто відповідає за дерева. А це не лише КО «Київзеленбуд» та районні КП УЗН, це також ЖЕД і ОСББ, інші підприємства та організації, на чиїх територіях ростуть дерева», – розповів Олексій Король.

Документ містить:
– професійну складову – рекомендації з малюнками, яким чином правильно проводити обрізування;
– юридичну складову – вводяться поняття і терміни, визначається унормований порядок ведення робіт і відповідальність за невиконання цих правил.

Правила передбачають введення документів, які балансоутримувач зелених насаджень отримуватиме після проведення обстежень. У документі будуть прописані результати обстеження та рішення про вжиття заходів.

Передбачається прийняття відповідного нормативного акту Київською міською радою.

«Київзеленбуд» запрошує долучитися до обговорення документа, який допоможе зберегти зелені насадження Києва.

Ознайомитися із документом можна за посиланням.

Конструктивні та обґрунтовані пропозиції можна надіслати до 19 серпня на пошту: [email protected].

Нагадаємо, в Україні діють Правила утримання зелених насаджень у розділі догляду та обрізки за дерев, прийнятих відповідно до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10 квітня 2006 року. Вони вже застарілі та не враховують сучасні технології і підходи у сфері садово-паркового будівництва. Наразі ситуація з обрізкою дерев викликає багато запитань у громадськості, створюючи конфлікти.

Довідка. Правила розроблені відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, на основі науково-методичних рекомендацій наукових установ та з використанням матеріалів  V видання німецького науково-дослідного товариства ландшафтного розвитку і будівництва (FLL) «Додаткові технічні договірні умови та директиви щодо догляду за деревами – ZTV – догляд за деревами».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про організаційні заходи щодо збереження об’єктів ХІХ-ХХ століття (історичних будівель) на території міста Києва, яким може загрожувати знищення або пошкодження
  • Про внесення змін до переліку та персонального складу постійних комісій Київської міської ради ІХ скликання
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРП МЕДІА ГРУП" та ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РРП ГРУП" в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючих будівель на вул. Козелецькій,24-ж у Солом'янському районі міста Києва (534539758)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛОГІСТІК-ЮА» в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (заїзди-виїзди) на вул. Медовій у Солом’янському районі міста Києва (618753976)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛОГІСТІК-ЮА» в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (заїзди-виїзди) на перетині вул. Народного ополчення та вул. Медової у Солом’янському районі міста Києва (435397038)
  • Про організаційні питання, пов'язані з ефективним використанням та збереженням елементів благоустрою та гідротехнічних споруд Оболонської набережної
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення та належного фінансування виплат субсидій на оплату житлово-комунальних послуг
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 13.05.2021 № 952/993 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік»
  • Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 11.04.2005 року № 72-6-00265 (зареєстровано в реєстрі за № 267), укладеного між Київською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «МОНАРХ» для будівництва, експлуатації та обслуговування навчально-виховного закладу по вул. Уманська, 8-12 у Солом’янському районі м. Києва
  • Про надання управлінню освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування стадіону спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 314 з поглибленим вивченням іноземної мови на вул. Княжий