Михайло Терентьєв: Мешканці багатоквартирних будинків можуть надавати в оренду спільне майно

Tool items

Мешканці багатоквартирних будинків можуть надавати в оренду спільне майно, а виручені кошти направляти на капітальні ремонти та утримання будинків.   
   
За словами депутата Київської міської ради, голови Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайла Терентьєва, у Києві діють декілька програм співфінансування, завдяки яким жителі можуть відремонтувати та поліпшити стан своїх будинків, витративши від 5% до 30% від розміру необхідної для цього суми. Проте з різних причин співвласникам не завжди вдається зібрати кошти, аби взяти участь у цих програмах.   
   
«Закон дозволяє мешканцям багатоквартирного будинку, в якому створено ОСББ, за рішенням загальних зборів, передавати спільне майно, комори, горища, підвали, колясочні та інші простори, які не використовуються, в оренду фізичним та юридичним особам у тому випадку, якщо не будуть погіршені умови експлуатації будинку. Отримані від оренди окремих об’єктів спільного майна кошти можуть спрямовуватись на проведення необхідних ремонтних робіт у будинку та покращення його технічного стану», – зазначив Михайло Терентьєв.   
   
Депутат додав, що доходи ОСББ, у тому числі від надання в оренду спільного майна, можуть використовуватись виключно для фінансування видатків на утримання ОСББ, реалізації його мети та напрямів діяльності, визначених статутом. Аби використовувати спільне майно багатоквартирного будинку співвласникам потрібно:   
– створити ОСББ;   
– на загальних зборах прийняти відповідне рішення про надання того чи іншого приміщення в оренду та за необхідністю затвердити основні умови договору, а також умови використання отриманих коштів;   
– відкрити рахунок ОСББ у банку;   
– укласти договір на підставі рішення загальних зборів ОСББ;   
– виконувати умови договору та контролювати їх виконання орендарем.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про створення Тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки обґрунтованості та причин зміни термінів будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену на житловий масив Виноградар
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛУСТОУН» в оренду земельної ділянки для обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Жилянській, 47 у Голосіївському районі міста Києва (702091392)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛУСТОУН» в оренду земельної ділянки для обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Жилянській, 47 у Голосіївському районі міста Києва (576939660)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИНЗАВОД» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у оренду для експлуатації та обслуговування офісно-складської будівлі та трансформаторної підстанції на вул. Костянтинівській, 68-а у Подільському районі міста Києва (714410010)
  • Про поновлення приватному підприємству «ІНВЕСТБУД» договору оренди земельної ділянки від 27 березня 2007 року № 62-6-00387 (зі змінами) (330560885)