Обстеження на патологію молочних залоз у Києві стало більш доступним

Tool items

Рак грудей – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок і місто докладає максимум зусиль, аби створити якісні та комфортні умови для ранньої діагностики цієї хвороби. Зокрема скринінг на патологію молочних залоз на сьогодні можна пройти у консультативно-діагностичному центрі будь-якого району міста.

У цьому переконалися заступниця голови Київської міської ради, депутатка Київської міської ради Ганна Старостенко та депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко під час візиту до КНП «Консультативно-діагностичний центр» Голосіївського району з нагоди Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози.

За словами Ганни Старостенко, відтепер у кожному районі міста можна знати принаймні кілька закладів охорони здоров’я, де здійснюється обстеження на патологію молочних залоз.

«Цього року за кошти міського бюджету закуплено 19 сучасних мамографів експертного класу. Їх було встановлено до 11 консультативно-діагностичних центрів Києва, Київського міського пологового будинку №3, Олександрівської клінічної лікарні та Київського міського онкологічного центру. Зокрема, у Київському діагностичному центрі Голосіївського району встановлено мамографічну систему Selenia Dimensions, що складається з двох апаратів, один з яких є робочою станцією лікаря. З моменту введення апарату в експлуатацію у закладі було проведено понад тисячу мамографічних досліджень, з яких п’ята частина – патології, а шість випадків – підтверджена онкологія. Ще один мамограф з функцією томосинтезу встановлено у столичному Онкоцентрі. Цей апарат дозволяє не лише робити звичайну мамографію, а й виконувати дослідження з контрастом, а також виявляти нові кровоносні судини, які з’являються з появою пухлин. Це дає можливість підвищити точність діагностики на 40% та зменшити кількість хибнопозитивних результатів на 15%», – зазначила Ганна Старостенко.

Марина Порошенко додала, що скринінг молочної залози входить до переліку заходів нової міської цільової програми «Громадське здоров’я», яку нещодавно підтримали депутати Київської міської ради.

«Надзвичайно важливим є відповідальне ставлення до свого здоров’я кожного громадянина. Тож і жінкам, і чоловікам варто проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем щодо стану свого здоров’я та визначити періодичність оглядів, які їм необхідні. Це буде залежати від віку та факторів ризику, які можуть вплинути на розвиток онкологічного захворювання. Не менш важливою, є й просвітницька робота, яку мають проводити лікарі навчаючи дівчат-підлітків, починаючи з 15 років — як правильно робити самообстеження грудей та за яких змін терміново звертатися за консультацією до лікаря. Пацієнтам до 35 років рекомендується робити ультразвукове дослідження молочних залоз, а після 35 – мамографію. Такі дослідження варто робити принаймні раз на рік», – наголосила Марина Порошенко.

Зазначимо, в Києві щороку діагностується до 1,5 тисячі випадків захворювання на рак молочної залози, п’ята частина з яких – стадії, які не піддаються ефективному лікуванню. Щороку від раку грудей помирають понад 500 киянок.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про Регламент Київської міської ради
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради