У Києві відзначають 31-у річницю підняття українського прапора над столицею

Tool items

Із нагоди відзначення 31-ої річниці підняття українського прапора над столицею сьогодні, 24 липня, відбулися урочисті заходи біля будівлі Київської міської ради.

Із вітальним словом звернувся заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За словами Володимира Бондаренка, день підняття українського прапора над столицею увійшов у історію не тільки Києва, але й всієї України.

«Це одна з подій, яку можна зрівняти з Днем Незалежності України, оскільки у 1990 році була прийнята Декларація про державний суверенітет України. Попри шалений супротив, залякування, зриви та затягування процесу, над Київською міською радою замайорів Державний Прапор України. Тоді біля тисячі спецпризначенців не пішли проти 200 тисяч киян, які зібралися на Хрещатику. І це була також титанічна робота Демократичного блоку Київради. Я дуже вдячний тим людям, які не злякалися, не пішли на компроміси, та змогли підняти на щоглі синьо-жовтий прапор. Це була одна з відправних точок, коли держава дійсно підтвердила, що вона не зверне зі шляху незалежності», – наголосив заступник міського голови.

Як зазначив Володимир Бондаренко, тодішній заступник голови Київської міської ради Олександр Мосіюк, після цілоденного марафону засідання Президії, сказав вирішальні слова: «Беру на себе відповідальність і закликаю депутатів разом підняти прапор».

За словами Олександра Мосіюка, цей день залишиться в історії, як маленька революція та велика перемога духу українського народу.

«Дивлячись в очі людям, які зібралися тоді під стінами Київської міської ради, ми розуміли, що підняти прапор було нашим обов’язком. Після підняття прапору, люди, які стояли на Хрещатику, символічно заспівали Гімн України. За 13 місяців до проголошення незалежності України, Київ був єдиним містом, яке показало силу духу та прагнення до незалежності українського народу», – розповів Олександр Мосіюк.

Нагадаємо, що рішенням Київської міської ради № 228/949 від 06.07.2000 року встановлено День національного прапора у столиці України – місті Києві, який відзначається щорічно 24 липня. Саме в цей день у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над будівлею Київської міської ради. За тиждень до цієї події Верховна Рада України ухвалила Декларацію про державний суверенітет України.

Перед тим, як синьо-жовтий прапор підняли над столицею, його освятили в Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київської міської ради. Нині прапор зберігається в Національному музеї історії України.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про організаційні заходи щодо збереження об’єктів ХІХ-ХХ століття (історичних будівель) на території міста Києва, яким може загрожувати знищення або пошкодження
  • Про внесення змін до переліку та персонального складу постійних комісій Київської міської ради ІХ скликання
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРП МЕДІА ГРУП" та ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РРП ГРУП" в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючих будівель на вул. Козелецькій,24-ж у Солом'янському районі міста Києва (534539758)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛОГІСТІК-ЮА» в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (заїзди-виїзди) на вул. Медовій у Солом’янському районі міста Києва (618753976)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛОГІСТІК-ЮА» в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (заїзди-виїзди) на перетині вул. Народного ополчення та вул. Медової у Солом’янському районі міста Києва (435397038)
  • Про організаційні питання, пов'язані з ефективним використанням та збереженням елементів благоустрою та гідротехнічних споруд Оболонської набережної
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення та належного фінансування виплат субсидій на оплату житлово-комунальних послуг
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 13.05.2021 № 952/993 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік»
  • Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 11.04.2005 року № 72-6-00265 (зареєстровано в реєстрі за № 267), укладеного між Київською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «МОНАРХ» для будівництва, експлуатації та обслуговування навчально-виховного закладу по вул. Уманська, 8-12 у Солом’янському районі м. Києва
  • Про надання управлінню освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування стадіону спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 314 з поглибленим вивченням іноземної мови на вул. Княжий