У Київській міській раді планують звернутися до влади Ізраїлю щодо визнання голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу

Tool items

На засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції Київської міської ради 16 вересня підтримали проєкт рішення  щодо звернення до Кнесету Держави Ізраїль з проханням підтримати визнання голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу.

Про це повідомив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Вадим Васильчук.

Як відзначив Вадим Васильчук, конвенція ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (1948 року) і Конвенція ООН про незастосування строку давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства (1968 року) дають правові підстави визнати голодомор одним зі злочинів проти людства – геноцидом.

«Протягом 1932-1933 років комуністичний режим насильницьким шляхом вилучав продовольство, блокував села та цілі райони, забороняв виїзд за межі охопленої голодом України, здійснював репресії щодо тих, хто не погоджувався з режимом. Наслідком вказаних злочинних дій тоталітарного режиму стало фізичне знищення мільйонів людей, знищення ще мільйонів доль та життів, руйнування соціальних основ Українського народу, його вікових традицій, духовної культури та етнічної самобутності», – зазначив депутат.

Вадим Васильчук додав, що запорукою уникнення подібних трагедій у майбутньому є спільна пам’ять про них.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про створення Тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки обґрунтованості та причин зміни термінів будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену на житловий масив Виноградар
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛУСТОУН» в оренду земельної ділянки для обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Жилянській, 47 у Голосіївському районі міста Києва (702091392)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЛУСТОУН» в оренду земельної ділянки для обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Жилянській, 47 у Голосіївському районі міста Києва (576939660)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИНЗАВОД» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у оренду для експлуатації та обслуговування офісно-складської будівлі та трансформаторної підстанції на вул. Костянтинівській, 68-а у Подільському районі міста Києва (714410010)
  • Про поновлення приватному підприємству «ІНВЕСТБУД» договору оренди земельної ділянки від 27 березня 2007 року № 62-6-00387 (зі змінами) (330560885)