У столиці 20 медичних закладів надають послуги стаціонарної паліативної допомоги і 29 медичних закладів – послуги мобільної паліативної допомоги

Tool items

Депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко взяла участь у науково-практичній конференції «Надання паліативної допомоги населенню в Києві в умовах воєнного стану: проблеми та перспективи». Конференція відбулась у КНП «Клінічна лікарня «ПСИХІАТРІЯ».

Як зазначила Марина Порошенко, на жаль, щороку сотні тисяч українців йдуть з життя страждаючи на онкологічні, серцево-судинні та інфекційні хвороби, і кожна справді європейська країна повинна забезпечити своїм громадянам гідні умови, належний догляд та максимально можливу якість життя на цьому етапі. 

«Хоча паліативна допомога існує в українському законодавстві з 2011 року, ми знаємо, що довгий час її надавали лише поодинокі медичні заклади країни. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я необхідним мінімумом є 100 паліативних ліжок на один мільйон хворих. Сьогодні можемо з впевненістю сказати, що завдяки реформі охорони здоров’я вдалось зрушити цю ситуацію на краще. Паліативна допомога увійшла до переліку тих послуг, фінансування яких повністю покриває держава за Програмою медичних гарантій. Це дало свій результат. Вже сьогодні 20 медичних закладів Києва надають послуги за пакетом «стаціонарна паліативна допомога», серед яких чотири дитячих лікарні. А також 29 закладів, серед них дев’ять дитячих, надають послуги за пакетом «мобільна паліативна допомога». І це теж дуже важливо, адже результати і українських, і міжнародних досліджень свідчать, що переважна більшість хворих хочуть отримувати допомогу вдома. І тепер кияни мають і таку можливість. Ще одним важливим кроком було затвердження у 2016 році Державного стандарту паліативного догляду, який визначає обсяг, норми та порядок надання соціальної послуги паліативного догляду», – розповіла депутатка.   

Марина Порошенко додала, що поняття паліативної допомоги є значно ширшим, ніж просто медична допомога і знеболення, тут йдеться ще й про психологічну, соціальну, побутову та духовну підтримку як пацієнту, так і членам його родини. І столичні соціальні служби на належному рівні її надають.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про проведення перевірки належного виконання умов договорів оренди, позички та охоронних договорів укладених щодо комунального майна територіальної громади міста Києва, здійснення контролю за використанням такого майна, орендарем чи користувачем (позичальником) якого є релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) яких
  • Про надання ОБ'ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «КИЇВЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Братиславській, 12 у Деснянському районі міста Києва (625974474)
  • Про деякі питання діяльності загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів «Спеціалізована школа № 193 з поглибленим вивченням української мови і літератури» Подільського району м. Києва
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (440536446)
  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня № 11» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про виплату громадянці Даманській Валентині Григорівні одноразової матеріальної допомоги за належну для одержання земельну ділянку