У столиці 20 медичних закладів надають послуги стаціонарної паліативної допомоги і 29 медичних закладів – послуги мобільної паліативної допомоги

Tool items

Депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко взяла участь у науково-практичній конференції «Надання паліативної допомоги населенню в Києві в умовах воєнного стану: проблеми та перспективи». Конференція відбулась у КНП «Клінічна лікарня «ПСИХІАТРІЯ».

Як зазначила Марина Порошенко, на жаль, щороку сотні тисяч українців йдуть з життя страждаючи на онкологічні, серцево-судинні та інфекційні хвороби, і кожна справді європейська країна повинна забезпечити своїм громадянам гідні умови, належний догляд та максимально можливу якість життя на цьому етапі. 

«Хоча паліативна допомога існує в українському законодавстві з 2011 року, ми знаємо, що довгий час її надавали лише поодинокі медичні заклади країни. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я необхідним мінімумом є 100 паліативних ліжок на один мільйон хворих. Сьогодні можемо з впевненістю сказати, що завдяки реформі охорони здоров’я вдалось зрушити цю ситуацію на краще. Паліативна допомога увійшла до переліку тих послуг, фінансування яких повністю покриває держава за Програмою медичних гарантій. Це дало свій результат. Вже сьогодні 20 медичних закладів Києва надають послуги за пакетом «стаціонарна паліативна допомога», серед яких чотири дитячих лікарні. А також 29 закладів, серед них дев’ять дитячих, надають послуги за пакетом «мобільна паліативна допомога». І це теж дуже важливо, адже результати і українських, і міжнародних досліджень свідчать, що переважна більшість хворих хочуть отримувати допомогу вдома. І тепер кияни мають і таку можливість. Ще одним важливим кроком було затвердження у 2016 році Державного стандарту паліативного догляду, який визначає обсяг, норми та порядок надання соціальної послуги паліативного догляду», – розповіла депутатка.   

Марина Порошенко додала, що поняття паліативної допомоги є значно ширшим, ніж просто медична допомога і знеболення, тут йдеться ще й про психологічну, соціальну, побутову та духовну підтримку як пацієнту, так і членам його родини. І столичні соціальні служби на належному рівні її надають.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про передачу громадянину Пшеничному Ростиславу Івановичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва у пров. Лісостеповому - 1, буд. 15 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНЕ ТОВАРИСТВО «СТАДНЕ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (483279522)
  • Про включення до Переліку другого типу нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 18 червня 2004 року № 63-6-00134, укладеного між Київською міською радою та фізичною особою - підприємцем Джерою Сергієм Петровичем для будівництва, експлуатації і обслуговування комплексу відпочинку (кафе з літнім майданчиком) на вул. Центральній у Дарницькому районі м. Києва (459363362)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.09.2011 № 18/6234 «Про порядок укладання мирних угод у спорах щодо майна територіальної громади міста Києва у процесі їх розгляду в судах загальної юрисдикції»
  • Про створення комунального закладу «Малий груповий будинок «Щасливе дитинство» Дарницького району м. Києва»