У столиці обговорили шляхи отримання інформації та послуг українською жестовою мовою

Tool items

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та голова Українського товариства глухих Ірина Чепчина сьогодні, 15 лютого, провели спільну робочу зустріч та обговорили шляхи отримання інформації та послуг українською жестовою мовою.

За словами Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Лесі Петрівської, в Україні ще минулого року було створено експертну комісію щодо дерусифікації жестової мови.

«Київ без виключень докладає зусиль, щоб позбутись нав’язаних радянським союзом однакових стандартів та дерусифікувати жестову мову. Це складний та багатоетапний процес. В одну мить неможливо змінити все, однак процес триває. Українська жестова мова має бути доступною та зрозумілою для людей з порушеннями слуху. Під патронатом Українського товариства глухих над цим питанням працюють експерти, носії жестової мови та науковці. Київ слідує Конвенції про права осіб з інвалідністю, і ми з часом досягнемо європейських стандартів», – наголосила Леся Петрівська.

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю додала, що крім цього, під час робочої зустрічі було наголошено на необхідності прийняття Закону про українську жестову мову, оскільки це питання в першу чергу має бути законодавчо врегульовано на державному рівні.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Брагінського В.В.
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Кушніра І.І.
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо термінового вирішення питання виходу підприємств централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з кризового фінансового стану
  • Про передачу приватному акціонерному товариству «СПЕЦАВТОБАЗА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування цілісного майнового комплексу на вул. Плодовій, 1 у Святошинському районі міста Києва (546741434)
  • Про внесення змін до таблиці 3 додатку 6 до рішення Київської міської ради від 02 грудня 2010 року № 284/5096 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва»
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної організації «Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 316 з поглибленим вивченням української мови»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 квітня 2023 року № 6320/6361 «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно територіальної громади міста Києва»
  • Про внесення змін до Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)