У воєнний час київські музеї захищають історико-культурну спадщину України та поступовою відновлюють свою діяльність, зокрема мистецькі заходи відбудуться з нагоди Міжнародного дня музеїв

Tool items

У воєнний час київські музеї захищають та зберігають унікальне історико-культурне надбання нашої країни, попри це поступово відновлюють свою діяльність, зокрема мистецькі заходи відбудуться з нагоди Міжнародного дня музеїв.

Міжнародний день музеїв світова культурна громадськість відзначає щороку 18 травня. Пам'ятна дата запроваджена рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв у 1977 році.

Як зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, з перших днів повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України музеї, які є комунальною власністю територіальної громади міста Києва, запровадили низку необхідних заходів щодо збереження експонатів та захисту музейних колекцій.

«У час російсько-української війни працівники музеїв з особливою відповідальністю дбають про захист та збереження унікальних духовних надбань українського народу та реліквій історико-культурної спадщини. Попри складний воєнний час київські музеї частково продовжують свою діяльність та проводять відео лекторії, майстер-класи, онлайн вікторини. Культурно-мистецькі заклади на жаль не можуть повністю відновити свою роботу у зв’язку з щоденною небезпекою ворожих обстрілів. Так музеї наразі не поновлюватимуть свої експозиції, водночас будуть проводити локальні заходи, просвітницьку та наукову діяльність. Усі охочі зможуть відвідати мистецькі заходи, поспілкуватись з музеєзнавцями та літераторами. Культурне життя у столиці поступово відновлюється. Ворог не зможе знищити націю допоки жива її культура та автентичні традиції», – розповів Валентин Мондриївський.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації додав, що українці з кожним днем наближаються до перемоги над окупантом, оскільки єдині у своєму бажанні захистити свої землі, свою свободу та своє культурне надбання.

Київські музеї з нагоди Міжнародного дня музеїв підготували цикли заходів.

Літературно-меморіальний музей М. Булгакова:
18-19 травня з доброчинною метою відбудуться «Благодійні чаювання на веранді». Також до 19 травня включно буде тривати благодійна ініціатива «Літературні аптечки» – збір коштів на ключові розхідні комплектуючі, а саме турнікети та кровоспинні засоби для тактичних аптечок, до кожної аптечки додаються наліпки з улюбленими рядками з українських віршів та прози від донаторів.

Музей Шолом-Алейхема:
18 травня пройде виставка графіки «Київ-Ієрусалим»: плакати київського графіка Миколи Гончарова «Війна в Україні» та комп'ютерна графіка Михайла Корості (США). Захід можна відвідати онлайн або в виставковій залі;
26 травня пройде виставка скульптури «Шолом-Алейхем у майстерні Михайла Карловського». Захід за можливості відбудеться у виставковій залі музею або онлайн зі скульптурної майстерні Спілки художників України.

Музей гетьманства:
18 травня відбудеться екскурсія вулицями Подолу «Козацький Київ», яка розпочнеться о 15:00. Деталі маршруту можна дізнатись за телефоном (067) 979-01-32.

Музей видатних діячів української культури:
17-18 травня відбудуться онлайн-екскурсії «Леся Українка: цікаві факти не з підручника».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022-2024 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 16.12.2021 № 4031/4072
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 31.08.2021 № 2183/2224 «Про реорганізацію комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський міський туристично-інформаційний центр»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 28.07.2020 № 83/9162 «Про затвердження списку присяжних Печерського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 19.12.2019 № 505/8078 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 07.07.2020 № 23/9102 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про контроль власників, співвласників та орендарів у процесі розробки проєктно-кошторисної документації та проведення підготовчих і будівельних робіт в рамках відновлення пошкоджених об'єктів житлового фонду м. Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування бойлерної на вул. Деміївській, 45-Б у Голосіївському районі міста Києва (384185811)
  • Про визначення розмірів статутних капіталів закладів охорони здоров’я, переданих до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про деякі питання використання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та перебуває у володінні та користуванні приватного акціонерного товариства «Київспецтранс»
  • Про затвердження Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря агломерації міста Київ