Вікторія Муха: Попри війну Київ не зупиняється у розбудові принципів демократії, відкритості та партисипативності

Tool items

Незважаючи на всі виклики воєнного часу, Київ не зупиняється у розвитку демократичних принципів та інструментів залучення жителів міста до процесів розробки та імплементації міських політик. На цьому наголосила депутатка Київської міської ради Вікторія Муха під час конференції мерів ACT NOW у Брюсселі.

У рамках дискусійної панелі «Місцева демократія та реконструкція» Вікторія Муха підкреслила, що в умовах війни дуже важливо не втратити поступ демократичних процесів та постійно розвивати і вдосконалювати інструменти відкритого врядування, адаптуючи їх до сучасних реалій. Саме це сьогодні успішно робить Київ, і яскравим прикладом є громадські простори Vcentri Hub.

«Vcentri Hub – це унікальний досвід, адже, по суті, це єдина мережа муніципальних просторів в Україні. Їхнє основне завдання – спростити комунікацію та налагодити ефективний і конструктивний діалог між міською владою та громадянами, спільно розвивати Київ і робити його кращим. Хаби швидко реагують на сучасні виклики. Так, у період пандемії там проводили вакцинацію громадян, а на початку повномасштабного вторгнення хаби перетворилися на пункти гуманітарної допомоги. Коли російські війська були відкинуті з Київської області, у Vcentri Hub почали проводити тренінги для жителів міста з домедичної допомоги, як діяти в умовах ядерного вибуху чи хімічної атаки. Також проводилися комплексні консультації для внутрішньо переміщених осіб тощо», – розповіла Вікторія Муха.

Також одним із сучасних інструментів залучення киян до участі в житті міста є мобільний додаток Київ Цифровий, який зібрав у собі всі міські сервіси для громадян. У застосунку можна оплатити комунальні послуги чи паркування, записати дитину до дитсадка, подивитися рух громадського транспорту та пройти опитування щодо актуальних тем міського життя тощо.

«Ми називаємо цей додаток «Київ у твоїй кишені». Інструмент постійно розвивається відповідно до викликів сьогодення та запитів. Важливим інструментом е-демократії у додатку є опитування, які допомагають міській владі краще комунікувати з громадянами та враховувати їхню думку в процесі розробки міських політик. Показові результати роботи даного сервісу продемонстрував кейс дерусифікації в Києві. З червня 2022 року більше 350 тисяч жителів міста взяли участь в таких опитуваннях і віддали більше 8 мільйонів своїх голосів», – зазначила Вікторія Муха.

Цьогоріч конференція мерів ACT NOW проходить у Брюсселі протягом 8-10 листопада та присвячена темі розширення можливостей місцевого демократичного врядування для відновлення України. Вікторія Муха подякувала ініціативі «Європейська столиця демократії» та засновнику і члену Консультативної ради ініціативи «Європейська столиця демократії» Хелфріду Карлу за організацію конференції та обговорення таких важливих тем для нашої держави на міжнародному рівні.

Зауважимо, мета конференції – розширити можливості місцевих лідерів, розвивати плідні партнерські відносини та зміцнити зв’язки співпраці між українськими та іншими європейськими муніципалітетами, сприяючи Україні на шляху до вступу в Європейський Союз.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» та ведення суспільного діалогу
  • Про затвердження Міської цільової програми поводження з тваринами в місті Києві на 2024-2025 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до Положення про щорічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва та Положення про довічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 05.10.2023 № 7121/7162
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.12.2018р. № 242/6293 «Про надання статусу скверу земельній ділянці, розташованій на проспекті Перемоги, №73-а у Святошинському районі м. Києва»
  • Про зміну найменування Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:62:033:0024) комунальної власності територіальної громади міста Києва для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Кіото, 5-9 у Деснянському
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:79:364:0067) для будівництва житлового комплексу з об’єктами культурно-побутового, соціального призначення у кварталі, обмеженому вулицями Степана Рудницького, Самійла Кішки, Юлії Здановської, Композитора Мейтуса у Голосіївському
  • Про відмову громадянину Медведєву Богдану Олександровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вешенському, 53 у Деснянському районі міста Києва (469012920)