Зміцнення, розвиток і безбар’єрний доступ: ухвалено комплексну програму «Столична культура: 2025-2027 роки»

Tool items

Київрада прийняла комплексну міську цільову програму «Столична культура: 2025-2027 роки», що передбачає зміцнення і розвиток мистецьких закладів, посилення ролі культури в консолідації українського суспільства та формуванні громадянської ідентичності. Крім того, вона спрямована на забезпечення рівних можливостей і ментального відновлення через мистецтво для осіб, які постраждали через повномасштабне вторгнення російської федерації. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

«Київ продовжує розвиток культурної сфери та її трансформацію в умовах війни, створюючи мистецький, інформаційний та аналітичний контент. Столиці не лише вдалося зберегти мережу закладів культури, а й адаптуватись до нових умов існування: оновити репертуарну політику, розробити і впровадити українськомовний контент, продовжити просування нашої національної ідеї за кордоном. Безумовно, повномасштабна збройна агресія росії проти України сповільнила традиційну діяльність столичних закладів культури, однак водночас і стимулювала підвищений інтерес містян до оновлених мистецьких проєктів, що відповідають сучасним реаліям», – прокоментувала Ганна Старостенко.

За її словами, заклади культури впроваджували нові форми спілкування, створювали цифровий контент. Крім того, київські митці створювали проєкти, спрямовані на благодійну допомогу та психологічну підтримку мешканцям, які постраждали від війни.

Нова Програма передбачає подальше створення умов для надання високоякісних і доступних культурних послуг, зміцнення і розвиток столичних музеїв, бібліотек, театральних і концертних закладів тощо.

Окрему увагу фахівці приділять створенню безбар’єрного доступу, що набув особливого значення з початком війни. Так, для безперешкодного відвідування культурно-пізнавальних заходів для осіб з інвалідністю, зокрема з порушеннями опорно-рухового апарату, в комунальних закладах культури облаштували вхідні групи пандусами в 15 об’єктах, частково переобладнали санітарно-гігієнічні приміщення в 7 закладах. У Київському національному академічному театрі оперети розширили ряди у глядацькій залі для проїзду крісел колісних, а в будівлях Київського академічного драматичного театру на Подолі та Культурного центру «Краків» встановили ліфти.

«Також при розробці проєктної документації щодо капітального ремонту, ремонтно-реставраційних робіт і реставрації закладів культури ми враховуємо будівельні вимоги зі створення безбар’єрного середовища. Утім проблемою лишається складність виконання робіт, оскільки більшість відповідних будівель розташовані в історичному ареалі Києва та є пам'ятками архітектури», – звернула увагу Ганна Старостенко.

Вона наголосила, що для інформаційної безбар’єрності місто впроваджує в закладах культури альтернативні формати інформаційного супроводу – з перекладом жестовою мовою, субтитрами, аудіодискрипцією. Після скасування воєнного стану продовжать впроваджувати персональних електронних екскурсоводів-аудіогідів та їхні аналоги з можливістю швидкого програмування з використанням різних мов.  Простори закладів культури планується доповнити мнемосхемами, а в музеях й макетами окремих експонатів, аудіосупроводом до них, текстами до експозицій шрифтом Брайля тощо.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
  • Про внесення змін та доповнень до Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 та Положенням про постійні комісії Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 29.02.2024 № 7796/7837
  • Про затвердження Угоди про підготовку кредитного фінансування
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки»
  • Про безоплатне прийняття з державної власності до комунальної власності територіальної громади міста Києва окремого індивідуально визначеного майна
  • Про передачу громадянину Саржицькому Володимиру Олександровичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Чорничній, 2-а (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (496273709)
  • Про передачу громадянину Кирилову Павлу Валентиновичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Підбірній, 2 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (392721044)
  • Про передачу громадянину Савінову Володимиру Миколайовичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Чорничній, 3 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (506127465)
  • Про поновлення акціонерному товариству «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» договору на право тимчасового користування землею на умовах оренди від 18 червня 1999 року № 69-5-00024 для експлуатації та обслуговування будинку відділення № 5394 банку на вул. Вадима Гетьмана, 26-а у Солом'янському районі м. Києва (340576892)