Зоя Ярош: Майже 1 500 історичних пам’яток під загрозою знесення через зволікання профільного міністерства

Tool items

На розгляді Міністерства культури і інформаційної політики України знаходиться подання від Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації щодо внесення 1 469 об’єктів до Реєстру культурної спадщини, але вони, на жаль, досі не включені до зазначеного реєстру – через таке зволікання існує загроза, що місто може втратити дані пам’ятки.

За словами депутатки Київської міської ради, членкині постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Зої Ярош, наразі режим збереження, використання об’єктів культурної спадщини регулюється Законом України «Про охорону культурної спадщини» в якому відсутні чіткі та дієві механізми врегулювання питань реставрації та збереження будинків, які належать до пам’яток архітектури.

«Для того, щоб надійно захистити від знищення цінні пам'ятки архітектури потрібно розпочинати зі змін на рівні законодавства. По-перше, чітко на законодавчому рівні потрібно врегулювати питання щодо збереження пам’яток архітектури, щоб змусити власника пам’ятки про неї дбати. І по-друге, підвищити розмір штрафів за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Фахівці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА свого часу підготували пропозиції щодо нової редакції закону, відповідно до якої штрафи за недбале ставлення до історичних будівель мали суттєво зрости. Адже наразі штрафи насправді мізерні 1,7 тисяч гривень для фізичної особи, для юридичної – від 17 тисяч грн. Для забудовника – це копійки», – зазначила Зоя Ярош.

Депутатка додала, що нарешті Міністерство культури і інформаційної політики України затвердило історико-архітектурний опорний план, якій знаходився на розгляді півтора року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про затвердження списку лауреатів на присудження Премії Київської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування у 2021 році
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про Регламент Київської міської ради
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 232/8402 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»
  • Про надання статусу скверу земельній ділянці між озером Небреж та озером Мартишів у Дарницькому районі м. Києва
  • Про цільові внески територіальної громади міста Києва
  • Про відмову приватному акціонерному товариству «Асфальтобетонний завод «АБ Столичний» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва, експлуатації та обслуговування об'єктів інженерної інфраструктури (заїзду-виїзду), крім об'єктів дорожнього сервісу на вул. Новопирогівській
  • Про відмову громадянці Степаненко Марині Валеріївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у Деснянському районі міста Києва (664980195)
  • Про відмову громадянину Шалагіну Олексію Олександровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у Подільському районі міста Києва (522001173)