Київська міська рада закликала Кабінет Міністрів України призупинити реалізацію постанови про функціонування госпітальних округів і кластерів

Tool items

Київська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України з метою призупинити реалізацію постанови №174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» для міста Києва на період дії воєнного стану.

Таке звернення було пітримано сьогодні, 25 травня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 79 депутатами.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко, з початком повномасштабного вторгнення навантаження на заклади охорони здоров’я міста Києва збільшилось. Наразі вони надають всі необхідні медичні послуги не лише киянам, а майже 250 тисячам внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у столиці, пораненим військовослужбовцям, які проходять лікування і реабілітацію. 

«Постанова Кабінету Міністрів України не враховує особливий статус столиці. Зокрема формування госпітальної мережі міста передбачає поділ госпітального округу на госпітальні кластери – території, в межах яких буде забезпечено надання якісної, комплексної медичної допомоги. Так, один кластер розрахований на забезпечення стаціонарною медичною допомогою не менше 150 тисяч осіб. Водночас кількість населення у деяких районах столиці є значно більшою. Впродовж останніх років галузь охорони здоров’я перебуває в стані трансформації. Починаючи з 2017 року було сформовано оптимальну мережу закладів максимально наближену до пацієнта. Водночас наразі як результат реалізації постанови №174, зокрема реорганізації закладів, відбудеться скорочення працівників медичних закладів, що особливо негативно позначиться на системі охорони здоров’я в умовах війни», – наголосила Марина Порошенко.

Депутатка додала, що наразі необхідно призупинити реалізацію зазначеної постанови для міста Києва на період дії воєнного стану та внести зміни до неї, які обумовлені потребою у врегулюванні питання подальшої роботи закладів, які не увійшли у спроможну мережу – консультативно-діагностичних центрів, стоматологічних закладів, дерматовенерологічних тв інших лікувальних закладів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутатки Київської міської ради Букало О. Ю.
  • Про затвердження змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 15 грудня 2022 року № 5892/5933 «Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти
  • Про створення тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки інформації, оприлюдненої у журналістських розслідувань щодо діяльності ПрАТ «ХК «Київмісьбуд»
  • Про внесення змін до комплексної міської цільової програми «Молодь та спорт столиці» на 2022 - 2024 роки
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 09.02.2023 № 5933/5974 «Про затвердження списку присяжних Оболонського районного суду міста Києва»
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «КИЇВСЬКА СТОМАТОЛОГІЯ» ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд стоматологічної поліклініки на вул. Вербицького Архітектора, 3-б у Дарницькому районі міста
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662945310)
  • Про перейменування вулиці Анатолія Пантелькіна у Святошинському районі міста Києва
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «ВАНГАРД» земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку на вул. Автозаводській, 76 в Оболонському районі міста Києва (241249191)
  • Про перейменування вулиці Сєченова у Голосіївському районі міста Києва