Леся Петрівська: Понад 64% людей з порушеннями опорно-рухового апарату взагалі не відвідують культурні заклади та події

Tool items

Пандемія ще більше загострила необхідність доступного для всіх мистецтва та культурних заходів. Наразі понад 64% людей з порушеннями опорно-рухового апарату взагалі не відвідують культурні заклади та події.

Про це зазначила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська.

Як розповіла Леся Петрівська, це один з результатів проєкту «Мистецтво для всіх: дослідження ситуації з дотриманням культурних прав людей з інвалідністю в Україні». Опитування було проведено командою громадської організації людей з інвалідністю Fight For Right/Боротьба за права у партнерстві з Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки Українського культурного фонду.

За словами Лесі Петрівської, в Україні під час карантинних обмежень 2,7 млн людей з інвалідністю опинились в ізоляції, як і решта населення країни, саме вони ще раз відчули критичну недоступність культурних та інформаційних продуктів.

«Часто чуємо та вживаємо вислів «доступна культура». Наразі в Києві реалізується чимало чудових громадських ініціатив, та окремих культурних проєктів за підтримки комунальних закладів культури, спрямованих на включення людей з інвалідністю в культурне життя столиці. Крім того, міська влада також докладає максимум зусиль задля покращення різних сфер життєдіяльності. Але дозволить нам сказати, що у нас справді доступна культура, лише тривала системна та послідовна робота», – зазначила Леся Петрівська.

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю додала, що необхідно враховувати рекомендації профільних фахівців при формуванні інклюзивних культурних політик, як на регіональному, так і на національному рівні.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на бульв. Чоколівському, 10 у Солом'янському районі міста Києва (729970411)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі павільйону 6ПЗ на вул. Андрея Шептицького Митрополита, 24 у Дніпровському районі міста Києва (354194580)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі теплового пункту на просп. Маяковського Володимира, 69-А у Деснянському районі міста Києва (656514158)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Шолом-Алейхема, 19-А у Деснянському районі міста Києва (575841617)
  • Про передачу малому приватному підприємству «ІНТЕРСЕРВІС-АСП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель торгівлі на Печерській площі, 1 у Печерському районі міста Києва (534844591)