Одну з вулиць Святошинського району перейменовано на честь історичної місцевості

Tool items

З метою деколонізації топоніміки у Святошинському районі вулицю Маршала Бірюзова перейменовано на Вербівську. Загалом у столиці вже перейменовано понад сотню міських об‘єктів, назви яких пов'язані з росією та її сателітами. 

У Київській міській раді зазначили, що у травні поточного року експертна комісія порекомендувала включити вулицю Маршала Бірюзова до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами.

Вулиця Маршала Бірюзова була названа на честь радянського військового, який не має значущості для історії міста Києва. З метою деколонізації столичної топонімики шляхом рейтингового електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву цієї вулиці. Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 16 938 голосів, набрала пропозиція – вулиця Вербівська, яка походить від назви «Верби» – історична місцевість села Михайлівська Борщагівка на якій розташована сучасна вулиця. Надання назви на честь історичної топоніміки допоможе підкреслити неперервний зв’язок сучасного Києва із містом та приміськими селами попередніх століть, сприятиме відновленню унікальної історичної картини міста, а також поширенню історичної свідомості українського народу.

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Маршала Бірюзова на Вербівську.

Нагадаємо, зміна назв міських об’єктів не передбачає переоформлення документів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 04 листопада 2021 року № 3135/3176 «Про Регламент Київської міської ради»
  • Про деякі питання розміщення рекламних засобів у місті Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 липня 2016 року № 786/786 «Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб’єктів господарювання комунального сектора економіки в місті Києві» (зі змінами і доповненнями, внесеними рішенням Київської міської ради від 27 лютого 2020 року № 143/8313)
  • Про затвердження Положення про Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АЛАКОР СІТІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування та ремонту об'єктів енергетичної, транспортної інфраструктури (крім об'єктів дорожнього сервісу) (заїзди-виїзди) на вул. Академіка Заболотного, 37 у