Протягом 2022 року муніципальні заклади культури організували/пристосували/переформатували роботу у нових реалій в умовах війни

Tool items

Протягом 2022 воєнного року Київ зміг не лише зберегти мережу муніципальних закладів культури та культурні цінності, але й адаптуватись до нових реалій та здійснювати результативну роботу з урахуванням вимог воєнного часу.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, з початком широкомасштабної війни столична культура зіштовхнулась з новими викликами, з якими вони впорались, згуртувавшись та консолідувавши зусилля.

«Муніципальні заклади культури відновили роботу з урахуванням вимог воєнного часу для киян та тих, для кого столиця вимушена стала другою домівкою, дарували тепло та любов, вселяли надію та віру, створювали позитивну атмосферу, реалізовували численні цікаві проєкти, дивували творчими рішеннями й експериментами. Зокрема вони активно презентували свою творчість для військових у реабілітаційних центрах та госпіталях, волонтерів і переселенців. Значна частина мистецьких заходів та творчих акцій була благодійною та спрямованою, зокрема, на підтримку ЗСУ», – наголосила Вікторія Муха.

Депутатка додала, спільно ми продовжили потужну культурну деокупацію, деколонізацію та суверенізацію культурного простору столиці.

«Маємо нарешті остаточно позбавитись від російсько-радянських наративів та маркерів! Переглянуто репертуарну політику, усі вистави муніципальних театрів столиці йдуть державною мовою, репертуари усе більше наповнюються творами українських драматургів. Надзвичайно важливою у даному контексті також стаал активізація міжнародної діяльності, презентація України та її правдивої історії, популяризація унікальної української культури за кордоном: у Німеччині, Литві, Великій Британії, Польщі, Латвії, Норвегії, Данії, Португалії та інших європейських країнах. Щиро дякуємо усім, хто віддано та професійно працював, зберігав та розвивав! Тримаймо культурний фронт!», – розповіла Вікторія Муха.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутатки Київської міської ради Букало О. Ю.
  • Про затвердження змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 15 грудня 2022 року № 5892/5933 «Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти
  • Про створення тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки інформації, оприлюдненої у журналістських розслідувань щодо діяльності ПрАТ «ХК «Київмісьбуд»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо призупинення реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 року № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» для міста Києва на період дії воєнного стану
  • Про внесення змін до комплексної міської цільової програми «Молодь та спорт столиці» на 2022 - 2024 роки
  • Про поновлення спільному українсько-німецькому товариству з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією «КЕРШЕР» договору оренди земельних ділянок від 01 квітня 2003 року № 62-6-00056 (зі змінами) (310575686)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «АВТОНАФТА» договору оренди земельної ділянки від 12 листопада 2003 року № 62-6-00087 (зі змінами) (737503051)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РЕНТА ЛОГІСТИК» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування виробничих будівель і споруд на вул. Куренівській, 14 б в Оболонському районі міста Києва (662384465)
  • Про поновлення спільному українсько-німецькому товариству з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією «КЕРШЕР» договору оренди земельної ділянки від 01 квітня 2003 року № 78-6-00086 (зі змінами) (410051652)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СВАРОГ КАПІТАЛ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі на вул. Хорива, 55 (літ. Б) у Подільському районі міста Києва (364454473)