У Києві урочисто привітали із професійним святом працівників бібліотек

Tool items

Бібліотекарів столиці привітали із професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек, який щорічно відзначається 30 вересня. У Центральній бібліотеці імені Т. Г. Шевченка для дітей заступниця голови КМДА Ганна Старостенко вручила кращим працівникам бібліотечної справи Подяки Київського міського голови та Подяки Департаменту культури КМДА.

«Бібліотека – це місце, покликане популяризувати читання, навчати й розвивати. Проте під час війни в них з’явилися нові ролі, завдання та виклики. Сьогодні бібліотеки в Києві – це території єдності, стійкості, свободи. Наразі вони виконують не лише функцію видачі книжок, а й слугують центром надання інформаційних послуг, психологічної допомоги, у кризові моменти для історії України – й пунктами незламності. На базі бібліотек відбуваються і розмовні клуби, курси з української мови, тут проводять заняття з першої домедичної допомоги, зустрічаються внутрішньо переміщені особи. Всеукраїнський день бібліотек – привід подякувати фахівцям, які попри все продовжують працювати і гідно тримати свій бібліотечний фронт. Бажаю професіоналам своєї справи натхнення, позитиву, злагоди, добра і впевненості в тому, що завдяки бібліотеці Україна стане країною освічених, духовно багатих людей. Нехай усі світлі історії про добро і любов, описані в книгах, здійсняться наяву!» – наголосила Ганна Старостенко.

Як зазначила заступниця голови КМДА, попри війну, розв’язану росією проти України, бібліотеки Києва продовжують розвиватися та втілювати новації – переосмислюється бібліотечні простори, оновлюються сховища та реалізуються сучасні проєкти. Наприклад, проєкт Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки для дорослих м. Києва «Жіноче коло з Tana Sribna» та «Майстерня звуку», де учасники спробують свої сили в рукоділлі та під час творчого процесу отримають психологічну підтримку і поради від майстринь.

За словами Ганни Старостенко, у ці складні часи столичні бібліотеки проявили себе як платформи, що об’єднують і мотивують культурних діячів, волонтерів, небайдужих людей, які готові своєю ресурсністю і бажанням творити гарні справи.

Також під час заходу для фахівців бібліотечної справи організували майстер-класи з виготовлення виробів, які далі передадуть до благодійного ярмарку на підтримку ЗСУ.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» та ведення суспільного діалогу
  • Про затвердження Міської цільової програми поводження з тваринами в місті Києві на 2024-2025 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до Положення про щорічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва та Положення про довічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 05.10.2023 № 7121/7162
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.12.2018р. № 242/6293 «Про надання статусу скверу земельній ділянці, розташованій на проспекті Перемоги, №73-а у Святошинському районі м. Києва»
  • Про зміну найменування Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:62:033:0024) комунальної власності територіальної громади міста Києва для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Кіото, 5-9 у Деснянському
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:79:364:0067) для будівництва житлового комплексу з об’єктами культурно-побутового, соціального призначення у кварталі, обмеженому вулицями Степана Рудницького, Самійла Кішки, Юлії Здановської, Композитора Мейтуса у Голосіївському
  • Про відмову громадянину Медведєву Богдану Олександровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вешенському, 53 у Деснянському районі міста Києва (469012920)