У столиці 20 медичних закладів надають послуги стаціонарної паліативної допомоги і 29 медичних закладів – послуги мобільної паліативної допомоги

Tool items

Депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марина Порошенко взяла участь у науково-практичній конференції «Надання паліативної допомоги населенню в Києві в умовах воєнного стану: проблеми та перспективи». Конференція відбулась у КНП «Клінічна лікарня «ПСИХІАТРІЯ».

Як зазначила Марина Порошенко, на жаль, щороку сотні тисяч українців йдуть з життя страждаючи на онкологічні, серцево-судинні та інфекційні хвороби, і кожна справді європейська країна повинна забезпечити своїм громадянам гідні умови, належний догляд та максимально можливу якість життя на цьому етапі. 

«Хоча паліативна допомога існує в українському законодавстві з 2011 року, ми знаємо, що довгий час її надавали лише поодинокі медичні заклади країни. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я необхідним мінімумом є 100 паліативних ліжок на один мільйон хворих. Сьогодні можемо з впевненістю сказати, що завдяки реформі охорони здоров’я вдалось зрушити цю ситуацію на краще. Паліативна допомога увійшла до переліку тих послуг, фінансування яких повністю покриває держава за Програмою медичних гарантій. Це дало свій результат. Вже сьогодні 20 медичних закладів Києва надають послуги за пакетом «стаціонарна паліативна допомога», серед яких чотири дитячих лікарні. А також 29 закладів, серед них дев’ять дитячих, надають послуги за пакетом «мобільна паліативна допомога». І це теж дуже важливо, адже результати і українських, і міжнародних досліджень свідчать, що переважна більшість хворих хочуть отримувати допомогу вдома. І тепер кияни мають і таку можливість. Ще одним важливим кроком було затвердження у 2016 році Державного стандарту паліативного догляду, який визначає обсяг, норми та порядок надання соціальної послуги паліативного догляду», – розповіла депутатка.   

Марина Порошенко додала, що поняття паліативної допомоги є значно ширшим, ніж просто медична допомога і знеболення, тут йдеться ще й про психологічну, соціальну, побутову та духовну підтримку як пацієнту, так і членам його родини. І столичні соціальні служби на належному рівні її надають.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутатки Київської міської ради Букало О. Ю.
  • Про затвердження змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 15 грудня 2022 року № 5892/5933 «Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти
  • Про створення тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки інформації, оприлюдненої у журналістських розслідувань щодо діяльності ПрАТ «ХК «Київмісьбуд»
  • Про внесення змін до комплексної міської цільової програми «Молодь та спорт столиці» на 2022 - 2024 роки
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 09.02.2023 № 5933/5974 «Про затвердження списку присяжних Оболонського районного суду міста Києва»
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «КИЇВСЬКА СТОМАТОЛОГІЯ» ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд стоматологічної поліклініки на вул. Вербицького Архітектора, 3-б у Дарницькому районі міста
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662945310)
  • Про перейменування вулиці Анатолія Пантелькіна у Святошинському районі міста Києва
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «ВАНГАРД» земельної ділянки в оренду для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку на вул. Автозаводській, 76 в Оболонському районі міста Києва (241249191)
  • Про перейменування вулиці Сєченова у Голосіївському районі міста Києва