Віталій Кличко: Київрада затвердила міську програму «Підтримка киян – захисників та захисниць України»

Tool items

Київрада на сьогоднішньому засіданні затвердила міську цільову програму «Підтримка киян – захисників та захисниць України» на 2023-2025 роки. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко після засідання.

«Київрада затвердила міську цільову програму, що забезпечить підтримку та комплексну допомогу киянам і киянкам, які сьогодні боронять Україну від російського агресора, а також членам їхніх сімей та сімей загиблих. Я дякую депутатам за підтримку такого рішення, адже наш обов’язок – підтримувати наших захисників. Програма дозволить побудувати ефективну систему, що оперативно реагуватиме на потреби наших захисників та захисниць. І надаватиме їм всебічну допомогу у реабілітації та поверненні до цивільного життя. Йдеться про соціальні пільги, медичні послуги (в тому числі – психологічну допомогу) і комплексну реінтеграцію та адаптацію. Зокрема, можливості із підвищення професійної кваліфікації або перекваліфікації, здобуття нової професійно-технічної або вищої освіти, допомоги у відкритті власного бізнесу. Передбачені навіть спортивні тренування з шести адаптивних видів спорту, залучення до культурного життя і просвітницьких заходів», – підкреслив Віталій Кличко.

Він зазначив, що програма передбачає підвищення ефективності системи соціальної допомоги. Зокрема, надання різних видів матеріальної допомоги, передбаченої програмою «Турбота. Назустріч киянам», а також надання окремих видів пільг та підтримки.

Щоб забезпечити всебічну допомогу киянам-захисникам та захисницям місто переоснастить низку установ, зокрема «Київський міський центр комплексної підтримки учасників бойових дій «Київ мілітарі хаб». І закупить обладнання для спортивної, трудової, психологічної, соціальної реабілітації. А також – забезпечить підвищення кваліфікації соцпрацівників у галузі надання психосоціальної підтримки.

Одним із заходів Програми є посилення співпраці з інститутами громадянського суспільства, а саме сприяння у реалізації соціальних проектів, розроблених громадськими об’єднаннями киян – захисників та захисниць України, членів сімей загиблих, осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Бюджет програми на 2023-2025 роки становить 2 млрд 329 млн грн. У 2023 році на заходи програми передбачено 123 млн 704 тис. грн.

Нагадаємо, восени Київрада схвалила Концепцію реінтеграції та підтримки киян-ветеранів російсько-української війни, яка і стала основою для формування Програми. Тоді ж Київрада проголосувала за створення «Київ мілітарі хаб» – установи, яка формуватиме основні напрями ветеранських політик.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутатки Київської міської ради Букало О. Ю.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.04.2022 № 4571/4612 «Про особливості перейменування об'єктів міського підпорядкування, назви яких пов'язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), на період дії воєнного стану в Україні»
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕПІЦЕНТР Н» для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку (597211277)
  • Про внесення доповнень до рішення Київської міської ради від 23.03.2023 № 6263/6304 «Про деякі питання побратимської співпраці міста Києва з іноземними містами»
  • Про затвердження Міської Концепції ствердження української мови в усіх сферах суспільного життя міста Києва на 2023-2025 роки