Віталій Кличко: Сьогодні Київ представить у Барселоні історію та культуру України

Tool items

Сьогодні у Барселоні Київ представить історію та культуру України. Столиця України стала гостем і учасником щорічного фестивалю La Mercè – головного свята Барселони. Ввечері фестиваль відкриватимуть ходою українські велетні-фігури княгині Ольги та князя Володимира. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Уперше в Барселоні будуть представлені ляльки-велетні міста-гостя фестивалю. Бо зазвичай це – постаті, пов’язані з місцевою культурою та історією. Рік ми працювали з мерією Барселони і готувалися. І сьогодні ввечері грандіозний фестиваль відкриватимуть ходою українські велетні-фігури княгині Ольги та князя Володимира. Образи постатей, які творили історію розвитку нашої держави. Історію, яку намагається вкрасти і знищити росія. Київські велетні виготовлені за нашими ескізами каталонськими майстрами. І відкриють свято Барселони під музичний супровід Козацького маршу у виконанні каталонських музикантів. А також під танок Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня», – написав Віталій Кличко.

Під час презентації велетнів у мерії Барселони Віталій Кличко нагадав, що Княгиня Ольга та князь Володимир були правителями Київської Русі, однієї із найбільш розвинутих держав у Європі в 9-10 століттях. Тоді, своєю політикою і реформами, вони зміцнювали Київську Русь. Княгиня Ольга – першою офіційно відвідала Константинополь і прийняла там християнство. А її онук Володимир – князь, який потім хрестив Київську Русь і привів її до християнської цивілізації.

«Ці історичні постаті мали великий вплив на розвиток та становлення України. Їхня незламність, мудрість та прогресивність завжди були орієнтирами. Бо боролись вони за єдність, незалежність та процвітання нашої держави. За це сьогодні героїчно бʼються і сучасні українці, віддаючи життя в боротьбі за свою гідність, за волю й державність України. І ми переможемо! Ми памʼятаємо нашу славетну історію. І ментально, географічно, історично – ми європейці! І це є наш цивілізаційний вибір, який ми відстоюємо у страшній війні», – наголосив під час виступу в мерії Барселони Віталій Кличко.

Віталій Кличко подякував меру міста Барселони Жауме Коллбоні за підтримку і допомогу нашому місту й Україні. За те, що Барселона передала Києву пожежні авто і спорядження, електрогенератори, санітарне обладнання. А також місто прийняло і тисячі українських біженців. Мер Києва подякував очільнику Барселони і за можливість представити на такому грандіозному фестивалі самобутню культуру та давню історію України.

Нагадаємо, рік тому, під час фестивалю La Mercè, мери Києва та Барселони підписали угоду про побратимство двох міст.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» та ведення суспільного діалогу
  • Про затвердження Міської цільової програми поводження з тваринами в місті Києві на 2024-2025 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до Положення про щорічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва та Положення про довічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 05.10.2023 № 7121/7162
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.12.2018р. № 242/6293 «Про надання статусу скверу земельній ділянці, розташованій на проспекті Перемоги, №73-а у Святошинському районі м. Києва»
  • Про зміну найменування Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:62:033:0024) комунальної власності територіальної громади міста Києва для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Кіото, 5-9 у Деснянському
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:79:364:0067) для будівництва житлового комплексу з об’єктами культурно-побутового, соціального призначення у кварталі, обмеженому вулицями Степана Рудницького, Самійла Кішки, Юлії Здановської, Композитора Мейтуса у Голосіївському
  • Про відмову громадянину Медведєву Богдану Олександровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вешенському, 53 у Деснянському районі міста Києва (469012920)