Віталій Кличко вручив видатним митцям столиці Мистецьку премію «Київ»

Tool items

Мер столиці Віталій Кличко напередодні Дня Києва вручив Мистецьку премію «Київ» видатним діячам, які розвивають національну культуру та презентують її на світовому рівні. Ця нагорода є другою за престижністю після Шевченківської премії.

«Дуже важливо, що навіть у такий драматичний для нашої країни час відбуваються мистецькі акції, які об’єднують нас, підтримують і надихають. Українська культура показала своє особливе значення під час широкомасштабної війни, що триває вже більше року. Адже наша історія, національні традиції, мистецтво, допомагають нам вижити. Та показують світові самобутність, волелюбність та незламність українського народу. Столична влада доклала максимум зусиль, щоб сьогоднішня подія відбулась. І щоб гідно відзначити найкращих митців столиці. Саме ви робите наше місто талановитим і прекрасним. Кожен із вас своїм особистим внеском створює неповторний образ Києва, формує його культуру і духовність», – наголосив Віталій Кличко.

За його словами, твори, які відзначені цьогорічною премією, довели, що наше театральне, музичне, образотворче, циркове мистецтво славляться в усьому світі. Хореографія вражає своєю самобутністю, а народне декоративне мистецтво є нашим національним надбанням.

«Завдяки вашій творчості і праці світ почув неповторну музику. Переконався, що в Україні знімають якісне кіно. Робота письменників, журналістів доводить свою важливу роль у розвитку національної свідомості та духовності нашого суспільства», – наголосив Віталій Кличко.

Мистецьку премію «Київ» вручили в дев’яти номінаціях.

У галузі літератури Мистецьку премію «Київ» імені Євгена Плужника отримав письменник Ігор Павлюк – за книгу «Ваккум» (2022 р.)

У галузі кіномистецтва Мистецьку премію «Київ» імені Івана Миколайчука отримала режисерка, операторка Олена Джишиашвілі – за документальний фільм «Плай» (2021 р.)

У галузі музичної композиції Мистецьку премію «Київ» імені Артемія Веделя отримав композитор Сергій Зажитько – за музичні твори «Попурі на теми з музики Ніно Рота» (2020 р.), «Заповіт» (2021 р.), «Вокальний диптих» (2022 р.), «Солдате мій» (2022 р.)

У галузі театрального мистецтва Мистецьку премію «Київ» імені Амвросія Бучми отримав актор Національного академічного театру імені Івана Франка, народний артист України Євген Нищук – за ролі Михайла Гурмана в постановці «Украдене щастя» І. Франка (2020р.), Крістіана де Невільєта в постановці «Сірано де Бержерак» за мотивами п’єси Е. Ростана (2020 р.), Альфредо Трапса у виставі «Аварія» («Зупинка на дорозі») за мотивами п’єси Ф. Дюрренматта (2021р.)

У галузі образотворчого мистецтва Мистецьку премію «Київ» імені Сергія Шишка отримав художник, віце-президент Національної академії мистецтв України, генеральний директор Національного музею «Київська картинна галерея», заслужений працівник культури України Юрій Вакуленко – за триптих «Архангели. Слово» (2020-2021 рр.)

У галузі декоративного мистецтва Мистецьку премію «Київ» імені Сергія Колоса отримала майстер художньої кераміки Марина Кривонос – за серію творів «Декоративна скульптура Київщини» (2020-2022 рр.)

У галузі журналістики Мистецьку премію «Київ» імені Анатолія Москаленка отримав заслужений журналіст України Андрій Цаплієнко – за висвітлення трагічних подій російської агресії проти України.

У галузі хореографічного мистецтва Мистецьку премію «Київ» імені Павла Вірського отримав головний балетмейстер Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», заслужений артист України Андрій Демещук – за хореографічну постановку «Українська полька» (2022 р.)

У галузі циркового мистецтва Мистецьку премію «Київ» імені Олександра Ялових отримав артист Національного цирку України, режисер, заслужений артист України Олег Рибченко – за цирковий номер «Українська ніч» (2021 р.).

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо підтримки проєкту Закону України №11161 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та державний реєстр майна,
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
  • Про затвердження змін до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, обслуговуючими кооперативами, юридичними особами, основний вид діяльності яких 81.10 «Комплексне обслуговування об'єктів», та
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024–2025 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Громадське здоров'я» на 2022 - 2025 роки
  • Про передачу громадянці Рогозі Наталії Петрівні земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови на вул. Луценка Дмитра, 16 у Голосіївському районі міста Києва (711294446)
  • Про відмову громадянці Касьяненко Любові Анатоліївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на вул. Жулянській, 1-б у Голосіївському районі міста Києва (413018582)
  • Про передачу громадянці Борис Ользі Галактіонівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 26 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (555627503)
  • Про передачу громадянину Полякову Станіславу Олеговичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 24 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (602722741)
  • Про надання Київському столичному університету імені Бориса Грінченка згоди на списання майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва