Цільова програма розвитку туризму: протягом 2019-2021 років Київ можуть відвідати близько 16 млн туристів

Tool items

Цільова програма розвитку туризму: протягом 2019-2021 років Київ можуть відвідати близько 16 млн туристів

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили затвердження Міської цільової програми розвитку туризму Києва на 2019-2021 роки.

Відповідно до аналізу програми розвитку туризму, яка діяла протягом 2016-2018 років,  столиці фіксують поступове щорічне зростання туристичного потоку. Йдеться як про внутрішніх гостей, так і гостей із-за кордону. Приміром, минулого року 1,6 мільйона іноземних туристів відвідало місто. Цього року – уже 1,8 мільйона. Аби ще більше привабити гостей столиці, у мерії пропонують, і далі активно популяризувати місто як культурний центр Європи.

«У рамках цільової програми на наступні три роки ми плануємо підвищення конкурентоспроможності туристичного сектору столиці, а саме покращення рівня якості послуг, що надаються туристам. Також робимо акцент на промоції іміджу столиці України, як безпечного міста з гарним сервісом та невисокими цінами на відпочинок і харчування. Ми бачимо розвиток Києва як туристичного хаба. Для нас пріоритетними є тури вихідного дня або city breaks tour. Ми прагнемо, щоб подорож кожного європейця до України починалась з Києва», – зазначив начальник управління туризму та промоцій Антон Тараненко.

«Згідно з документом, загальний обсяг коштів, необхідних для реалізації програми складає 219 мільйонів гривень. З них гроші міського бюджету — 199,5 мільйонів, решта 19,5 мільйонів гривень  — кошти інших джерел. Впевнений, що кожна вкладена гривня окупиться місту. Хочу зазначити, що протягом останніх трьох років спостерігалася позитивна динаміка надходження до бюджету Києва коштів туристичного збору», – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Враховуючи існуючу тенденцію по збільшенню туристичних потоків та системне виконання заходів Міської цільової програми розвитку туризму, можна очікувати що українську столицю уже в 2019 році відвідають 5 мільйонів туристів (як внутрішніх, так й іноземних), у 2020 – 5,5 мільйона, у 2021 слід очікувати 6 мільйонів туристів. Згідно з розрахунками, представленими у програмі, бюджет міста Києва у 2021 році отримає понад 33 млн грн туристичного збору. Це більше ніж у 2016 році в 1,8 рази. 

Наразі, за даними досліджень, кожен іноземець в Києві витрачає в середньому 3200 гривень (100 євро) в день. Внутрішній турист – 700 гривень.

Міську цільову програму розвитку туризму Києва на 2019-2021 роки мають розглянути на одному з найближчих пленарних засідань КМР.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.06.2018 № 926/4990 «Про продаж земельної ділянки або права оренди на неї на земельних торгах (аукціоні) для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу для обслуговування автомобілістів на розі Столичного шосе та вул. Лютневої у Голосіївському районі м. Києва» (597949499)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 26.02.2010 № 44/3482 «Про продаж земельної ділянки на земельних торгах (аукціоні) для будівництва та експлуатації автомийки на вулиці Крайній, земельна ділянка 1-в у Деснянському районі м. Києва» (354929451)
  • Про продаж земельної ділянки на Оболонській площі, 4 у Оболонському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ОМЕГА5» для експлуатації та обслуговування торговельного павільйону (333860350)
  • Про продаж на земельних торгах земельної ділянки (або права оренди на неї) на вул. Академіка Заболотного, 5-б у Голосіївському районі м. Києва для будівництва, експлуатації та обслуговування механізованого гаража (443499434)
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Петропавлівській, 2-б у Подільському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ПАВІЛЬЙОН ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ» для експлуатації та обслуговування будівлі громадського харчування та роздрібної торгівлі (211667647)