Ганна Старостенко: Ефективна комунікація та співпраця НСЗУ з місцевою владою сприятиме успішній трансформації медичної системи

Tool items

Тісна взаємодія та порозуміння центральної і місцевої влади, власників закладів охорони здоров’я та їхніх безпосередніх керівників має стати ключовою та найміцнішою ланкою у процесі трансформації системи охорони здоров’я. На цьому наголосила заступниця голови КМДА, депутатка Київської міської ради Ганна Старостенко під час Кластерних консультацій із власниками закладів охорони здоров’я щодо розвитку медичних послуг, організованих Національною службою здоров’я України.

«Питання охорони здоров’я завжди було одним із найбільш пріоритетних для столиці. Особливо в умовах реформування галузі, коли роль органів місцевого самоврядування в реалізації політики охорони здоров’я принципово змінилася, ми чітко усвідомлюємо свою функцію розпорядника мережі медзакладів у формуванні ефективної та якісної моделі надання медичних послуг», – зазначила Ганна Старостенко.

Вона також зауважила, що на шляху змін у медичній системі всієї країни є кілька надважливих ресурсних викликів, які необхідно подолати для успішного проведення медичної реформи та створення ринку якісних медичних послуг в Україні, – фінансовий, управлінський, кадровий та комунікаційний.

«Значне недофінансування з боку держави та невідповідність нинішніх тарифів на медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій реальній вартості послуг не дають можливості медзакладам покривати всі свої витрати. На сферу охорони здоров’я має виділятися не менше 5% ВВП, що прописано в Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Поки ж місто знаходить можливості підтримувати комунальні медзаклади: сплачує без затримок комунальні послуги, витрачає кошти на розвиток установ – капремонти, закупівлю обладнання та медикаментів і прагне розширити перелік медпослуг для населення за рахунок міських цільових програм», – пояснила заступниця голови КМДА.

Крім того, за її словами, в умовах автономізації закладів охорони здоров’я бюджетні установи стали комунальними некомерційними підприємствами, відповідно отримали самостійність в ухваленні важливих рішень, але й відтепер несуть більшу відповідальність за те, що відбувається у закладі.

«Як розпорядник мережі з метою покращення надання медичних послуг та збереження медичного персоналу тільки за цей рік Київрада ухвалила рішення з реорганізації протитуберкульозних, шкірно-венерологічних, психіатричних, санаторно-курортних закладів та дитбудинків», – сказала депутатка.

Вона також наголосила на необхідності вирішення проблеми з кадрами, оскільки низькі заробітна плата та статус професії лікаря спонукають фахових спеціалістів іти з галузі або працювати за кордоном.

«Минулого року ми знайшли спосіб підтримати наших медиків і запровадили безповоротну фінансову допомогу для них. У міському бюджеті-2021 передбачили на ці потреби 1,5 млрд грн, і за дев'ять місяців ми вже виплатили 927,3 млн грн медикам вторинної і третинної ланки», – зазначила Ганна Старостенко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про затвердження списку лауреатів на присудження Премії Київської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування у 2021 році
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про Регламент Київської міської ради
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 232/8402 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»
  • Про надання статусу скверу земельній ділянці між озером Небреж та озером Мартишів у Дарницькому районі м. Києва
  • Про цільові внески територіальної громади міста Києва
  • Про відмову приватному акціонерному товариству «Асфальтобетонний завод «АБ Столичний» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва, експлуатації та обслуговування об'єктів інженерної інфраструктури (заїзду-виїзду), крім об'єктів дорожнього сервісу на вул. Новопирогівській
  • Про відмову громадянці Степаненко Марині Валеріївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у Деснянському районі міста Києва (664980195)
  • Про відмову громадянину Шалагіну Олексію Олександровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у Подільському районі міста Києва (522001173)