Ганна Старостенко: Київ впевнено рухається до впровадження гендерної рівності в усіх сферах життя

Tool items

Майже три роки тому Київ долучився до підписантів Європейської хартії рівності жінок та чоловіків в житті громад і за цей час місто здійснило низку кроків у рамках взятих на себе зобов’язань. На цьому наголосила заступниця голови КМДА, депутатка Київради та співголова МФО «Київ – за рівні можливості» Ганна Старостенко під час мережевої зустрічі регіональних депутатських груп з гендерних питань у рамках проєкту «Академія жіночого лідерства».  

«У рамках взятих на себе зобов’язань у березні цього року було затверджено План дій з досягнення рівності та імплементації Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті територіальної громади міста Києва на 2021–2023 роки. І цей документ містить низку конкретних заходів, які спрямовані на забезпечення гендерної рівності в усіх сферах життя міста», - зазначила Ганни Старостенко.  

Зокрема, за словами Ганни Старостенко, на сьогодні у столиці розроблено гендерний паспорт, який надає інформацію про соціально-демографічну ситуацію у гендерному вимірі, проявляє існуючі гендерні розриви та аналізує відмінність між жінками та чоловіками у соціально-економічному становищі.

«Крім того, у виконавчому органі Київради – КМДА – під час бюджетного процесу застосовується гендерно орієнтований підхід, а під час формування міських цільових програм – гендерна експертиза, яка аналізує вплив заходів відповідних програм на соціально-економічне становище жінок та чоловіків, а також на забезпечення гендерної рівності», - додала Ганни Старостенко.  

При цьому депутатка виокремила роботу міжфракційного об’єднання «Київ – за рівні можливості», що було створене майже рік тому: «До його складу увійшло 28 депутаток та 28 депутатів. І це символічно, оскільки наша ключова мета – сприяти гендерній рівності та забезпечити гендерний баланс на всіх рівнях міської влади. До слова, наше МФО розробило Кодекс депутатської етики, а також домоглося ухвалення Київрадою гендерно чутливого Регламенту. І в цих документах, зокрема, передбачено використання фемінітивів».

«Надзвичайно приємно відзначати, що у нинішньому скликанні Київради представленість жінок зросла майже вдвічі – з 20 до 40%. Схожа тенденція прослідковується й в інших регіонах. І це лише початок, адже ми прагнемо збільшення представництва жінок і у керівному складі органів місцевого самоврядування – постійних комісіях, а також структурних підрозділах органів виконавчої влади на місцях», – зауважила Ганна Старостенко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на бульв. Чоколівському, 10 у Солом'янському районі міста Києва (729970411)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі павільйону 6ПЗ на вул. Андрея Шептицького Митрополита, 24 у Дніпровському районі міста Києва (354194580)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі теплового пункту на просп. Маяковського Володимира, 69-А у Деснянському районі міста Києва (656514158)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Шолом-Алейхема, 19-А у Деснянському районі міста Києва (575841617)
  • Про передачу малому приватному підприємству «ІНТЕРСЕРВІС-АСП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель торгівлі на Печерській площі, 1 у Печерському районі міста Києва (534844591)