Кияни можуть подати пропозиції до порядку погодження ескізів та локацій муралів у Києві

Tool items

У Київській міській раді під час круглого столу за участі депутатів, керівників Департаментів КМДА, експертів та представників громадськості обговорили порядок погодження ескізів та локацій муралів у Києві.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, останнім часом усе частіше спостерігаємо випадки, коли поява нових муралів викликає критику в засобах масової інформації та бурхливі суперечки в соціальних мережах. 

«Все частіше поява нових стінописів супроводжується конфліктами ініціаторів з мешканцями будинків, з якими не погоджувалось ані розміщення муралів на їх будинках, ані ескізи муралів. А також розміщення муралів на пам’ятках культурної спадщини, подекуди низький мистецький рівень виконання або невідповідність обраної локації спричиняє великий суспільний резонанс. Саме тому нещодавно кияни створили та підтримали електронну петицію щодо необхідності запровадження прозорого механізму погодження ескізів муралів, яка була підтримана нашою комісією. Київська міська рада з метою реалізації петиції доручила виконавчому органу розробити відповідний порядок. Департамент культури КМДА під час засідання круглого столу презентував проєкт рішення «Про затвердження Положення про Комісію з питань погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів місті Києві», покликаний врегулювати цю сферу. У процесі обговорення разом з експертами намагались знайти кращі рішення запровадження дієвих механізмів фахової експертизи та залучення громадськості до процедури погодження ескізів та локацій, аби міський дизайн та культурний ландшафт столиці зберігались та збагачувались, а мурали не ставали джерелом конфліктів, непорозумінь та проявів вандалізму», – розповіла Вікторія Муха. 

Депутатка додала, що всі охочі до 21 травня можуть надсилати пропозиції та рекомендації до даного проєкту рішення на електронну адресу: [email protected].

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ІНВЕСТИЦІЙНО-ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на просп. Валерія Лобановського, 119 у Голосіївському районі міста
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФОРВАРД-А» земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі міста Києва (зміна цільового призначення) (433396508)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС «СТАРТ» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації об’єктів, що забезпечують сучасне використання велотреку в межах вулиць Богдана Хмельницького, Михайла Коцюбинського та В'ячеслава Липинського у Шевченківському районі міста Києва (зміна цільового
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000: 91:064:0030) на вул. Некрасова Віктора, 1-3 літ «А» у Подільському районі міста Києва та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:064:0056 (596140048)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662585363)