Леся Петрівська: Влада всіх рівнів має зробити життя осіб з інвалідністю настільки комфортним, щоб люди, які пересуваються за допомогою крісел колісних або протезів, з білою тростиною або слуховим апаратом стали нормою за будь-яких умов

Tool items

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська та депутатки Київської міської ради Марина Порошенко, Ганна Старостенко, Олена Говорова сьогодні, 29 листопада, взяли участь у засіданні круглого столу, приуроченому до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

Захід відбувся за ініціативи Комітету з питань охорони здоров’я та соціальної політики, внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій Громадської ради при виконавчому органі Київської міської ради Київській міській державній адміністрації. До участі були запрошені представники постійних комісій Київради, Київської міської державної адміністрації, громадських організацій людей з інвалідністю, громадських ветеранських організацій, волонтерських та профспілкових об’єднань.

За словами Лесі Петрівської, за найоптимістичнішими оцінками на сьогодні в Україні понад 50 000 людей потребують протезування та реабілітації. Це люди з втраченими кінцівками – люди з інвалідністю. 

«Кожен третій військовий на передовій сьогодні має або матиме серйозні порушення слуху через перебування в іншому звуковому ландшафті. У нас мільйонна армія. Цифри можете уявити самі. Україна – найбільш замінована країна світу. Після нашої Перемоги кількість людей з інвалідністю зростатиме надалі. Всі ці люди молоді, активні, здорові і повноцінні члени суспільства. Вони звикли жити яскраве життя, в якому є місце реалізації, активному відпочинку, дозвіллю, розвитку, коханню, стосункам, спорту. Принаймні, так було до травми. І наш з вами обов'язок зробити  все, щоб це не змінилося і після неї», – наголосила Леся Петрівська.

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю зазначила, що інклюзивне суспільство, доступний простір сьогодні для нас – це історія про честь і гідність сотень тисяч, якщо не мільйонів українців.

«Нам уже не достатньо просто зробити пандус. Для нас уже не рішення просто надати пільги у транспорт. Для нас уже не вихід забезпечити соціальну виплату. Ми маємо переглянути соціальний договір. Ми повинні зробити доступним бізнес і дати цим людям можливість працювати в будь-якій сфері, на будь-якому рівні, у будь-якій професії. Ми маємо зробити доступними подорожі, готелі, кав'ярні, ресторани, театри, кіно, спортзали. Суспільство має припинити звертати увагу на людей з інвалідністю! Не робити вигляд, що їх не існує. Люди з інвалідністю нарешті повинні почуватися людьми. І це завдання влади всіх рівнів, громадянський обов’язок кожного зробити все від себе залежне, щоб змінити ситуацію на краще», – додала Леся Петрівська.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про перейменування комунального некомерційного підприємства «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень загального користування на вул. Теремківській, 2-а-6 у Голосіївському районі міста Києва (373941376)
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельних ділянок у постійне користування для облаштування, експлуатації та обслуговування зелених насаджень (парку відпочинку) між просп. Миколи Бажана та вул. Срібнокільською навколо озера Срібний Кіл у Дарницькому
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7513/7554 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2024–2025 роки»
  • Про надання згоди комунальному підприємству «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» на знесення та списання підпірної стінки № 4 Протасів Яр за адресою: вул. Докучаєвська, 25 у Солом’янському районі міста Києва