Столична влада і «Українське товариство глухих» співпрацюватимуть у сфері захисту прав людей із порушеннями слуху

Tool items

Київська міська рада та громадська організація «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху «Українське товариство глухих» підписали Меморандум про співпрацю. Сторони співпрацюватимуть у сфері захисту прав людей із порушеннями слуху, створення для них фізичної, інформаційної, цифрової доступності в Києві.

Про це повідомила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська.

За словами Лесі Петрівської, міська влада діятиме спільно з громадською організацією у питаннях забезпечення рівних можливостей людям із порушеннями слуху, щоб вони мали змогу отримувати послуги на рівні з іншими громадянами, а також залучалися до місцевої спільноти.

«Важливо активно залучати жестову мову в життєдіяльність міста і, таким чином, давати змогу людям із порушеннями слуху отримувати безперешкодний доступ до інформації. Така співпраця допоможе не тільки позбутися бар’єрів у спілкуванні з людьми з інвалідністю зі слуху, але й допоможе столиці залучати їх до міських процесів», – зазначила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська.

«Водночас у секретаріаті Київської міської ради та структурних підрозділах Київської міської державної адміністрації планується запровадити переклад українською жестовою мовою та з української жестової мови через відеозв’язок з оператором – перекладачем жестової мови «Сервіс УТОГ» під час комунікації з відвідувачами з порушеннями слуху, які є жестомовними особами. А доступність офіційної інформації щодо життєдіяльності міста у планах забезпечити з допомогою перекладу українською жестовою мовою офіційних пресбрифінгів, пресконференцій, заяв тощо», – про це зазначили в «Українському товаристві глухих».

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю додала, що за участю представників КМДА і Київської міської ради також у планах провести навчально-практичні семінари з теми: «Доступність для осіб із порушеннями слуху» в офлайн та онлайн-форматах. За результатами будуть підготовлені рекомендації із практичного досвіду залучення людей із порушеннями слуху до повноцінного спілкування зі столичною громадою. Окрім цього, сторони розвиватимуть й інші ініціативи щодо напрямів співпраці.

Нагадаємо, з квітня цього року завдяки співпраці міста з «Українським товариством глухих» та за ініціативи Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Лесі Петрівської люди з інвалідністю зі слуху можуть звернутися жестовою мовою до контактного центру 15-51 зі скаргою, пропозицією або зауваженням щодо роботи комунальних служб, благоустрою міста тощо.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про перейменування комунального некомерційного підприємства «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень загального користування на вул. Теремківській, 2-а-6 у Голосіївському районі міста Києва (373941376)
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельних ділянок у постійне користування для облаштування, експлуатації та обслуговування зелених насаджень (парку відпочинку) між просп. Миколи Бажана та вул. Срібнокільською навколо озера Срібний Кіл у Дарницькому
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7513/7554 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2024–2025 роки»
  • Про надання згоди комунальному підприємству «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» на знесення та списання підпірної стінки № 4 Протасів Яр за адресою: вул. Докучаєвська, 25 у Солом’янському районі міста Києва