У столиці обговорили питання популяризації та залучення молоді до професії перекладач жестової мови

Tool items

У Києві мешкають понад дві тисячі людей з порушеннями слуху, які потребують допомоги перекладачів жестової мови. Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська обговорила з перекладачами жестової мови питання підвищення популяризації та залучення молоді до професії, а також привітала їх зі професійним святом та вручила подяки за допомогу у створенні доступного та інклюзивного середовища для всіх мешканців Києва.

Як зазначила Леся Петрівська, завдяки перекладачам жестової мови глухі люди отримують можливість вільно спілкуватись, отримувати освіту та інші послуги, працевлаштовуватись та брати участь у всіх аспектах суспільного життя.

«Міська влада вдячна перекладачам жестової мови за їх працю та взаємодію з людьми з порушеннями слуху. Налагодження комунікації та можливості доступного спілкування для всіх киян є надзвичайно важливим завданням. Перекладачі жестової мови допомагають глухим людям, яких у столиці зараз налічується понад дві тисячі, активно долучатись до міських активностей, дізнаватись інформацію та ділитись нею. Вони не лише перекладають слова на жестову мову, але й передають емоції, інтонацію та контекст, що допомагає сприйняти повідомлення в цілому на рівні. Ця професія є дуже важливою в сучасному інклюзивному суспільстві, однак зовсім непопулярною, тому кваліфікованих кадрів дуже мало», – наголосила Леся Петрівська.

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю додала, що наше спільне завдання – створити умови, за яких кожна людина буде почута!

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30.05.2024 № 471/8437 «Про питання надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва у місті Києві в умовах воєнного стану»
  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до Порядку організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в місті Києві
  • Про скасування рішення Київської міської ради від 9 лютого 2023 року № 5977/6018 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 липня 2016 року № 786/786 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектора економіки в місті Києві" (зі змінами і
  • Про поділ земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0033 на вул. Мрії, 12-Є у Шевченківському районі міста Києва і зміну цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0061 та її передачу в оренду ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ДІМ СЕРВІС 1» для будівництва,