У столиці обговорили шляхи отримання інформації та послуг українською жестовою мовою

Tool items

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та голова Українського товариства глухих Ірина Чепчина сьогодні, 15 лютого, провели спільну робочу зустріч та обговорили шляхи отримання інформації та послуг українською жестовою мовою.

За словами Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Лесі Петрівської, в Україні ще минулого року було створено експертну комісію щодо дерусифікації жестової мови.

«Київ без виключень докладає зусиль, щоб позбутись нав’язаних радянським союзом однакових стандартів та дерусифікувати жестову мову. Це складний та багатоетапний процес. В одну мить неможливо змінити все, однак процес триває. Українська жестова мова має бути доступною та зрозумілою для людей з порушеннями слуху. Під патронатом Українського товариства глухих над цим питанням працюють експерти, носії жестової мови та науковці. Київ слідує Конвенції про права осіб з інвалідністю, і ми з часом досягнемо європейських стандартів», – наголосила Леся Петрівська.

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю додала, що крім цього, під час робочої зустрічі було наголошено на необхідності прийняття Закону про українську жестову мову, оскільки це питання в першу чергу має бути законодавчо врегульовано на державному рівні.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про передачу громадянину Пшеничному Ростиславу Івановичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва у пров. Лісостеповому - 1, буд. 15 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНЕ ТОВАРИСТВО «СТАДНЕ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (483279522)
  • Про включення до Переліку другого типу нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 18 червня 2004 року № 63-6-00134, укладеного між Київською міською радою та фізичною особою - підприємцем Джерою Сергієм Петровичем для будівництва, експлуатації і обслуговування комплексу відпочинку (кафе з літнім майданчиком) на вул. Центральній у Дарницькому районі м. Києва (459363362)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.09.2011 № 18/6234 «Про порядок укладання мирних угод у спорах щодо майна територіальної громади міста Києва у процесі їх розгляду в судах загальної юрисдикції»
  • Про створення комунального закладу «Малий груповий будинок «Щасливе дитинство» Дарницького району м. Києва»