Віталій Кличко: Сьогодні, коли ми вшановуємо пам’ять жертв Голокосту, росія чинить на українській землі злочини, яких світ не бачив із часів Другої світової. Вбиває мирних українців, стирає з землі українські міста і села

Tool items

Зло знову прагне знищити цілу націю. росія чинить на українській землі злочини, яких світ не бачив із часів Другої світової війни. Вбиває мирних українців, стирає з землі українські міста і села. Про це в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять 6 мільйонів жертв Голокосту. Людей, яких знищили за національними ознаками. Світ пам’ятає про 6 мільйонів обірваних життів. І пам’ятає про один із жахливих символів Голокосту – Бабин Яр, що розташований в Києві», – зазначив Віталій Кличко.

Він нагадав, що за два роки окупації столиці під час Другої світової війни більшість закатованих у Бабиному Яру були євреями, які жили в Києві та на його околицях. Загалом близько 1,5 млн євреїв унаслідок Голокосту під час Другої світової були вбиті на території сучасної України.

«Ми пам’ятаємо… І разом вшановуємо безневинних жертв. І разом засуджуємо злочини нацистського режиму, пам’ятаючи, що Голокост – це зло, яке чинили люди. Точніше – ті, хто себе такими вважали. На жаль, бачимо, що не всі засвоїли уроки історії. Зло знову прагне знищити цілу націю. росія чинить на українській землі злочини, яких світ не бачив із часів Другої світової. Вбиває мирних українців, стирає з землі наші міста і села», – наголосив мер Києва.

Віталій Кличко підкреслив, що тільки справедливість і покарання злочинців дасть світу шанс припинити такі трагедії, як Голокост і геноцид, війни і тероризм.

«Україна наполягає на справедливості! На покаранні росії за всі вчинені нею злочини, за кожне забране життя, за кожне вкрадене дитинство. Даючи відсіч російській агресії і путінському режиму, українці роблять все, аби здолати зло. Ми боремося за найвищі цінності і свою свободу. За те, щоб голокости більше не повторювалися. Ні для євреїв, ні для кримських татар, ні для українців. Ніколи й ні для кого…І свічки сьогодні горять у пам’ять про кожну жертву Голокосту, кожного Праведника народів світу. За безневинні мирні життя…» – написав Віталій Кличко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь