Зоя Ярош: Майже 1 500 історичних пам’яток під загрозою знесення через зволікання профільного міністерства

Tool items

На розгляді Міністерства культури і інформаційної політики України знаходиться подання від Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації щодо внесення 1 469 об’єктів до Реєстру культурної спадщини, але вони, на жаль, досі не включені до зазначеного реєстру – через таке зволікання існує загроза, що місто може втратити дані пам’ятки.

За словами депутатки Київської міської ради, членкині постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Зої Ярош, наразі режим збереження, використання об’єктів культурної спадщини регулюється Законом України «Про охорону культурної спадщини» в якому відсутні чіткі та дієві механізми врегулювання питань реставрації та збереження будинків, які належать до пам’яток архітектури.

«Для того, щоб надійно захистити від знищення цінні пам'ятки архітектури потрібно розпочинати зі змін на рівні законодавства. По-перше, чітко на законодавчому рівні потрібно врегулювати питання щодо збереження пам’яток архітектури, щоб змусити власника пам’ятки про неї дбати. І по-друге, підвищити розмір штрафів за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Фахівці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА свого часу підготували пропозиції щодо нової редакції закону, відповідно до якої штрафи за недбале ставлення до історичних будівель мали суттєво зрости. Адже наразі штрафи насправді мізерні 1,7 тисяч гривень для фізичної особи, для юридичної – від 17 тисяч грн. Для забудовника – це копійки», – зазначила Зоя Ярош.

Депутатка додала, що нарешті Міністерство культури і інформаційної політики України затвердило історико-архітектурний опорний план, якій знаходився на розгляді півтора року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки
  • Про приватизацію громадянином Косарем Анатолієм Михайловичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вербному, 4 у Деснянському районі міста Києва (665002894)
  • Про передачу громадянці Ларкіній Анжелі Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Москвіна, 1А у Голосіївському районі міста Києва (616082299)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (635463926)
  • Про приватизацію громадянином Хуторненком Артуром Вікторовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Левадній, 53 у Дарницькому районі міста Києва (687222800)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр «ЄВРОДІМ» договору оренди земельної ділянки від 08 лютого 2012 року № 66-6-00601 (571405747)