До Києва на запрошення Віталія Кличка приїхала мер Барселони Ада Колау

Tool items

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з мером Барселони Адою Колау, яка на запрошення Кличка прибула з візитом до української столиці. Після спілкування в столичній мерії, Віталій Кличко показав очільниці Барселони зруйнований російським дроном-камікадзе будинок на вулиці Жилянській. Також Ада Колау з делегацією з Барселони відвідає пожежну частину, де працюють два пожежних спецавто, які Барселона передала Києву.

«Я радий вітати вас у Києві і дякую, що приїхали в Україну в непростий для нас воєнний час. Ми цінуємо наше партнерство і співпрацю, цінуємо вашу підтримку та допомогу. Пожежні авто, які вже надала Барселона, допомагають рятувати життя киян після ракетних обстрілів російського агресора. Українці вдячні і за те, що від початку широкомасштабної війни ви надали прихисток нашим громадянам, які рятувалися від війни», – сказав Віталій Кличко.

Він розповів, що, попри складнощі, спричинені терористичними атаками росії, влада Києва робить усе можливе для життєзабезпечення міста, надання сервісів його мешканцям, відновлює зруйновану інфраструктуру та ушкоджене обстрілами житло, облаштовує пункти обігріву. Комунальні служби працюють над тим, щоб кияни мали тепло, воду і світло у домівках. А на випадок надзвичайної ситуації місто підготувало та оновлює перелік супермаркетів, торгових центрів, банків, аптек, бюветів, які працюватимуть і надаватимуть послуги в умовах повної відсутності електропостачання.

«Також ми розуміємо, що для подолання викликів, які постали перед Україною, нам і надалі потрібна потужна допомога міжнародних партнерів. Ми разом повинні перемогти ворога та відновити безпеку на нашому континенті. І нам дуже буде потрібна ваша допомога і для повоєнної відбудови країни та, зокрема, столиці», – наголосив Віталій Кличко та додав, що сьогодні Київ буде радий будь-якій можливій допомозі. В першу чергу, для того, щоб пережити цю складну зиму.

Так, Київ уже отримав від Барселони в якості допомоги 2 пожежних авто. Ще 2 таких авто Барселона обіцяє передати на початку наступного року. А також – 4 потужних генератори, автокран з вантажопідйомністю до 40 тонн та захисні костюми для рятувальників проти різних видів загроз. .

Мер Барселони Ада Колау наголосила, що захоплюється мужністю українського народу, який уже понад 9 місяців протистоїть російському агресору. І запевнила, що зробить все можливе, щоб в Іспанії новини про війну в Україні не ставали буденністю, щоб партнери і надалі надавали Україні та Києву всебічну підтримку і допомогу.

«Бо Україна – це Європа. І у вашій країні відбуваються злочини проти людяності», – підкреслила мер Барселони.

Нагадаємо, Київ та Барселона підписали Меморандум про побратимство між містами 24 вересня цього року під час візиту Віталія Кличка до Барселони. Барселона стала сьомим європейським містом, з якими Київ підписав побратимство від початку широкомасштабної агресії росії.

Наступного року Київ буде містом-партнером у відзначенні дня народження Барселони. На вулицях міста буде представлена українська культура, кухня, відбудуться заходи за участю митців із Києва.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про питання оплати праці працівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Муніципальна охорона»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021–2025 роки»
  • Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України