Київ перейматиме досвід Швеції у розвитку медичної та транспортної галузей

Шведсько-український семінар з локального та регіонального урядування

Tool items

Київ перейматиме досвід Швеції у розвитку медичної та транспортної галузей

Міська влада активно розвиває та вдосконалює медичну галузь столиці. На шляху до впровадження нових сервісів, як то онлайн запису на прийом до лікаря чи електронних консультацій, Київ перейматиме успішний досвід шведських колег. Саме з цією метою сьогодні у Київській міській раді відбувся шведсько-український семінар з локального та регіонального урядування.

Група депутатів від Центристської партії Регіональної ради лену Стокгольма розповіла депутатам Київради та представникам КМДА про особливості надання медичних послуг у Швеції.

Як зазначила колишній національний радник з питань електронної охорони здоров'я Катарина Манн, Швеція іде в ногу з часом і максимально намагається підлаштовувати медицину до розвитку інформаційних технологій.

“При недузі, наші громадяни спершу телефонують в медичну телефонну довідкову службу, де працюють медсестри, які відповідають на питання пацієнтів і пропонують різні поради і рекомендації. Вони підказують, куди потрібно звернутися тим, хто потребує лікування. Успішно функціонує така система і в інтернет-доступі. За минулий рік було зафіксовано 80 млн контактів. Держава виділяє кошти лише на закупівлю планшетів для лікарів. Сервіс функціонує безкоштовно і цілодобово. І це значно спрощує життя всім учсникам процесу, економить час і дозволяє охопити більшу кількість пацієнтів”, - зазначає Катарина Манн.

Шведсько-український семінар з локального та регіонального урядування

Зараз Київ починає рухатися схожим шляхом, зокрема запроваджує систему онлайн запису на прийом до лікаря. Такий сервіс вже функціонує у Київському міському дитячому діагностичному центрі. Також у столиці розвиватимуть медичне страхування, яке вже давно є обов'язковим у Швеції.

Перейматиме Київ і транспортну модель Стокгольму.

“Всі шведські комуни мають власні програми розвитку мережі велосипедних доріжок. Вважається, що вони знижують ризик ДТП в два рази. У Стокгольмі загальна протяжність велодоріжок складає кілька сотень кілометрів. Ми прийняли закон, який зобов'язує всіх дітей при їзді користуватися захисними шоломами. Загалом, ми всяко заохочуємо громадян відмовлятися від приватних автівок. Для цього спеціально збільшуємо вартість місць для автопаркування”, — розповідає член Регіонального парламенту Стокгольма Лукас Форслунд.

Загалом велосипед цікавий і з точки зору значного розвантаження доріг, і в аспекті зменшення площі для паркінгів, погоджуються київські депутати. Тому наразі у столиці будують велотрек та велодоріжки.
“Швеція це та країна, в якої хочеться вчитися. Бачимо їхній рівень життя, їхнє домінування в таких галузях як екологія, медицина, транспорт. Нам треба змінювати свідомість, переймати іноземний досвід. Ми повинні завжди вчитися. За рекомендаціями колег зі Швеції, Києву треба більшу звернути увагу на пішоходів, розвивати культуру велосипедного руху. Звісно, Київ над цим уже працює, і ми будемо надалі розширювати мережу велосипедних доріжок. Пріоритетним лишається для Києва і озеленення столиці, створення скверів, на це теж звернули увагу наші колеги. До речі, на кожному засіданні Київради ми ухвалюємо по кілька рішень щодо створення таких зелених зон відпочинку. На семінарі ми також обмінялися досвідом розвитку малого бізнесу”, – зауважив депутат Київради Олесь Маляревич.

Шведсько-український семінар з локального та регіонального урядування

Загалом, такі спільні семінари дуже корисні з точки зору становлення місцевого самоврядування, погоджуються обидві сторони.

“Цей досвід у нинішніх умовах реформування системи місцевого самоврядування для над надзвичайно важливий. І я впевнений сьогоднішній захід матиме практичні результати. Хочу зауважити, що Шведський досвід ми уже почали втілювати в життя. Зокрема, цього тижня комісії Київради підтримали мій проект рішення про створення окремого управління яке займатиметься питаннями розвитку місцевого самоврядування та децентралізації. Інституційна одиниця буде опрацьовувати питання підсилення ролі територіальних громад та сталого розвитку місцевого самоврядування”, - зазначив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Наступний такий шведсько-український семінар заплановано провести на початку наступного року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7124/7165 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки в електронній формі щодо
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про реорганізацію вечірньої середньої школи ІІ-ІІІ ступенів № 4 м. Києва шляхом приєднання до Ліцею № 176 імені Мігеля де Сервантеса Сааведри Дніпровського району м. Києва
  • Про включення до Переліку першого типу частини нежитлової будівлі комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про визнання таким, що втратило чинність рішення Київської міської ради від 27 жовтня 2022 року № 5481/5522 «Про деякі питання реалізації рішення Київської міської ради від 18 червня 2009 року № 627/1683 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» в умовах воєнного стану