Київрада затвердила договір гарантій та погодження кредитного договору з Європейським банком реконструкції та розвитку для отримання 140 млн євро на модернізацію теплоенергетичного комплексу міста

Tool items

Сьогодні Київрада прийняла рішення, яким затверджується договір гарантії та погоджується кредитний договір. Відповідне рішення підтримали 74 депутати всіх фракцій.

Ухвалення рішення фактично є початком безпосереднього залучення комунальним підприємством «Київтеплоенерго» кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у розмірі 140 млн євро на модернізацію системи теплопостачання в Києві. Це є завершальним етапом формування пакету необхідної документації для старту реалізації проекту. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Зазначимо, 2 вересня 2021 року на ТЕЦ-5 була підписана кредитна угода про залучення кредитних коштів на модернізацію столичного енергокомплексу між «Київтеплоенерго» та ЄБРР. Угода передбачає залучення в розмірі 140 млн євро міжнародного фінансування заходів із модернізації централізованого теплопостачання Києва. Це дозволить впровадити сучасні підходи і технології у столичну систему централізованого теплопостачання, яка входить до трійки найбільших у Європі.

У рамках запланованих проектів буде виконане встановлення на ТЕЦ-6 нових енергоблоків та теплового акумулятора. На ТЕЦ-5 планується встановлення конденсаційного економайзера, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків. Буде здійснена реконструкція неефективних котелень, що також дозволить знизити викиди парникових газів.

Проектом передбачено встановлення нової системи моніторингу та диспетчеризації (SCADA). Це єдина система контролю та збору даних, яка в режимі реального часу аналізуватиме та контролюватиме роботу всього енергокомплексу і відстежуватиме його виробничі показники.

«Ці вкрай важливі технічні проекти націлені на підвищення енергоефективності, економію природного газу, електроенергії та води. Але найголовніше, що впровадження масштабних проектів модернізації дозволить покращити якість і надійність послуг для киян. Переконаний, що цей проект буде вагомим кроком до здобуття енергетичної безпеки нашого міста та країни в цілому», – сказав Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, що Угода та кредитний договір виконуються в рамках Меморандуму між муніципалітетом Києва, ЄБРР, Міжнародною фінансовою корпорацією та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо співробітництва у сфері модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці. Це стало початком міжнародної співпраці у напрямку масштабної модернізації теплової інфраструктури Києва.

Теплоенергетичний комплекс Києва, роботу якого забезпечує комунальне підприємство «Київтеплоенерго», – це понад 2,7 тис. км тепломереж, потужні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також майже 200 теплоджерел (станцій теплопостачання і котелень).

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022-2024 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 16.12.2021 № 4031/4072
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 31.08.2021 № 2183/2224 «Про реорганізацію комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський міський туристично-інформаційний центр»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 28.07.2020 № 83/9162 «Про затвердження списку присяжних Печерського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 19.12.2019 № 505/8078 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 07.07.2020 № 23/9102 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АЛІОТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлового будинку офісу на вул. Павла Пестеля, 11-а у Шевченківському районі міста Києва (556643715)
  • Про передачу ПІДПРИЄМСТВУ З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ «МАКДОНАЛЬДЗ ЮКРЕЙН ЛТД» земельних ділянок в оренду для експлуатації та обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (крім об'єктів дорожнього сервісу) на просп. Оболонському, 26 в Оболонському районі міста Києва (393929195)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МСФ ПРОФІЛЬ» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу з дебаркадером, автостоянкою та адмінбудинком на Набережно-Печерській дорозі, 5 літ. Д у Печерському районі міста Києва
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 грудня 2021 року № 3704/3745 «Про бюджет міста Києва на 2022 рік»
  • Про реорганізацію КП «Київміськрозвиток» шляхом приєднання до КО «Київзеленбуд»