Нові музеї, різноманіття культурно-мистецьких заходів та створення бібліохабів: Київрада затвердила програму розвитку культури на 2019-2021 роки

Tool items

Нові музеї, різноманіття культурно-мистецьких заходів та створення бібліохабів: Київрада затвердила програму розвитку культури на 2019-2021 роки

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили міську цільову програму «Столична культура» на 2019-2021 роки.

Загальний обсяг фінансування програми на три роки становить 4,29 млрд грн (з них 2,75 млрд грн — видатки із міського бюджету, решту 1,54 млрд грн залучатимуть з інших джерел).

Програма передбачає збереження і розвиток культурно-мистецьких та культурно-просвітницьких закладів, оновлення їх інфраструктури. Також у планах проведення великих культурних подій, акцій, форумів, виставок та інших заходів, спрямованих на задоволення естетичних, художніх та духовних потреб населення.

Програма складається з п’яти великих розділів, які охоплюють всі сфери культури та мистецтва, а також питання етнічного розмаїття та духовного розвитку. До прикладу, у рамках підпрограми «Київ музейно-просвітницький» передбачається створення та підтримка альтернативного культурного простору, перетворення публічних бібліотек на сучасні бібліотечні простори (бібліохаби). Загалом на фінансування цього напрямку протягом трьох років передбачено 430 млн грн.

Також у планах відкриття двох нових музеїв, створення та розвиток європейського культурно-мистецького центру «Краків». Це реалізовуватимуть в рамках підпрограми «Київ мистецький». Її фінансування складає 2,3 млрд грн. Також заплановані кінофестивалі, дні міжнародного кіно, міжнародні музичні фести. Зокрема місто проводитиме Kyiv Art Week, конкурс імені Р.Горовця, міжнародний кінофестиваль «Молодість» тощо.

«Також у рамках програми значну увагу місто приділятиме модернізації, оновленню та вдосконаленню матеріально-технічної бази комунальних кінотеатрів. Зокрема заплановано створення європейського культурно-мистецького центру «Краків», капремонти в закладах "Лейпціг", "Київська Русь", "Братислава" тощо. Окрім того має бути розроблено систему преференцій/пільг для підтримки та заохочення розвитку нових закладів культури. Йдеться про надання фінансової допомоги комунальним театрам і концертним закладам на створення мистецьких продуктів. Протягом трьох років місто має виділити на це 25 млн грн. Також у планах і капремонт будівель театрів на загальну суму 61,2 млн грн». – зазначила голова постійної комісії Київради з питань культури Вікторія Муха.

На підпрограму «Київ етнічний» виділяється 12,6 млн грн. Цей напрямок передбачає створення Київського муніципального дому національностей, проведення національних та міських свят, а також заходів, приурочених знаменним подіям.

На підпрограми «Київський зоологічний парк загальнодержавного значення» заплановано 1,5 млрд. грн та «Київ духовний» - 1,4 млн. грн на три роки.

Цільову програму підтримали 64 депутати.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на бульв. Чоколівському, 10 у Солом'янському районі міста Києва (729970411)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі павільйону 6ПЗ на вул. Андрея Шептицького Митрополита, 24 у Дніпровському районі міста Києва (354194580)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі теплового пункту на просп. Маяковського Володимира, 69-А у Деснянському районі міста Києва (656514158)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Шолом-Алейхема, 19-А у Деснянському районі міста Києва (575841617)
  • Про передачу малому приватному підприємству «ІНТЕРСЕРВІС-АСП» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель торгівлі на Печерській площі, 1 у Печерському районі міста Києва (534844591)