Нові музеї, різноманіття культурно-мистецьких заходів та створення бібліохабів: Київрада затвердила програму розвитку культури на 2019-2021 роки

Tool items

Нові музеї, різноманіття культурно-мистецьких заходів та створення бібліохабів: Київрада затвердила програму розвитку культури на 2019-2021 роки

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили міську цільову програму «Столична культура» на 2019-2021 роки.

Загальний обсяг фінансування програми на три роки становить 4,29 млрд грн (з них 2,75 млрд грн — видатки із міського бюджету, решту 1,54 млрд грн залучатимуть з інших джерел).

Програма передбачає збереження і розвиток культурно-мистецьких та культурно-просвітницьких закладів, оновлення їх інфраструктури. Також у планах проведення великих культурних подій, акцій, форумів, виставок та інших заходів, спрямованих на задоволення естетичних, художніх та духовних потреб населення.

Програма складається з п’яти великих розділів, які охоплюють всі сфери культури та мистецтва, а також питання етнічного розмаїття та духовного розвитку. До прикладу, у рамках підпрограми «Київ музейно-просвітницький» передбачається створення та підтримка альтернативного культурного простору, перетворення публічних бібліотек на сучасні бібліотечні простори (бібліохаби). Загалом на фінансування цього напрямку протягом трьох років передбачено 430 млн грн.

Також у планах відкриття двох нових музеїв, створення та розвиток європейського культурно-мистецького центру «Краків». Це реалізовуватимуть в рамках підпрограми «Київ мистецький». Її фінансування складає 2,3 млрд грн. Також заплановані кінофестивалі, дні міжнародного кіно, міжнародні музичні фести. Зокрема місто проводитиме Kyiv Art Week, конкурс імені Р.Горовця, міжнародний кінофестиваль «Молодість» тощо.

«Також у рамках програми значну увагу місто приділятиме модернізації, оновленню та вдосконаленню матеріально-технічної бази комунальних кінотеатрів. Зокрема заплановано створення європейського культурно-мистецького центру «Краків», капремонти в закладах "Лейпціг", "Київська Русь", "Братислава" тощо. Окрім того має бути розроблено систему преференцій/пільг для підтримки та заохочення розвитку нових закладів культури. Йдеться про надання фінансової допомоги комунальним театрам і концертним закладам на створення мистецьких продуктів. Протягом трьох років місто має виділити на це 25 млн грн. Також у планах і капремонт будівель театрів на загальну суму 61,2 млн грн». – зазначила голова постійної комісії Київради з питань культури Вікторія Муха.

На підпрограму «Київ етнічний» виділяється 12,6 млн грн. Цей напрямок передбачає створення Київського муніципального дому національностей, проведення національних та міських свят, а також заходів, приурочених знаменним подіям.

На підпрограми «Київський зоологічний парк загальнодержавного значення» заплановано 1,5 млрд. грн та «Київ духовний» - 1,4 млн. грн на три роки.

Цільову програму підтримали 64 депутати.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про встановлення відзнаки за сприяння обороні Києва
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної власності територіальної громади Жванецької сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області
  • Про безоплатну передачу у державну власність майна комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 16.12.2021 № 4007/4048 «Про деякі питання проїзду окремих категорій осіб у місті Києві»
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НІМЕЦЬКА ОЧНА КЛІНІКА» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі у пров. Музейному, 2 літ. В у Печерському районі міста Києва (201306608)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ВІТЕК» договору оренди земельної ділянки від 28 лютого 2007 року № 78-6-00420 (587905906)
  • Про надання Українському державному центру позашкільної освіти земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель і споруд на Кловському узвозі, 8 у Печерському районі міста Києва (653833965)
  • Про деякі питання навчання російською мовою та вивчення російської мови в закладах дошкільної освіти та закладах загальної середньої освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «БОНАП» договору оренди земельної ділянки від 29 жовтня 2015 року № 365 (576205066)