У Київраді розглядають Концепцію Статуту територіальної громади столиці

Tool items

308

У Київраді розглядають Концепцію Статуту територіальної громади столиці

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету  та соціально-економічного розвитку депутати погодили Концепцію Статуту територіальної громади міста Києва. 

“Чинний Статут не відповідає сьогоднішнім реаліям і не врегульовує ті правовідносини, які склалися в місті. Хоча, свого часу, коли його приймали, цей документ був революційним проривом. Ініціатива написання нової конституції міста йшла навіть не від депутатського корпусу чи адміністрації, а від представників громади.  Я хочу наголосити, що це ще не статут, це лише концепція — тобто основні базові засади, які будуть покладені в основу написання статуту. Лише після того, як документ пройде всі комісії, а потім Київрада ухвалить цю концепцію, розпочнеться фактична робота по написанню Статуту територіальної громади міста Києва. Я думаю, що це ще рік роботи”, — зазначив заступник голови КМДА Олексій Резніков. 

У Концепції Статуту включено низку нових аспектів. Зокрема, окремим розділом пропонується врегулювати поняття «Публічний простір», юридично визначити та закріпити його у Статуті як один із інструментів розвитку та створення позитивного іміджу міста. Також концепцією запропоновано виписати систему муніципального управління Києва. Наразі запропоновано чотири варіанти, які передбачають кількарівневу систему: починаючи від ОСН у мікрорайонах та районних рад до Київради і Київського міського голови.

“Модель організації та функціонування місцевого самоврядування, яка на сьогодні існує в столиці, не задовольняє потреб киян та не відповідає їхнім принципам. Ми маємо розширювати можливості залучення громади до самоврядування, запропонувати нові структури чи оригінальні процедури виконання тих чи інших завдань. І якраз плануємо це прописати в оновленому Статуті. Також дуже важливо, що оновлений Статут стосуватиметься усіх сфер життєдіяльності міста: від вигулу собак до освітлення вулиць і збереження історичних будівель”, - зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Сьогодні Концепцію Статуту територіальної громади міста Києва погодила також і постійна комісія Київради з питань власності. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 25.10.2007 № 1079/3912 «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві»
  • Про утворення комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Муніципальна охорона"
  • Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 №794/1798 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік»
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо справедливого розподілу податку на доходи фізичних осіб між державним бюджетом та бюджетом міста Києва
  • Про затвердження списку стипендіатів Київської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей міста Києва