У Київраді розглядають Концепцію Статуту територіальної громади столиці

Tool items

445

У Київраді розглядають Концепцію Статуту територіальної громади столиці

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету  та соціально-економічного розвитку депутати погодили Концепцію Статуту територіальної громади міста Києва. 

“Чинний Статут не відповідає сьогоднішнім реаліям і не врегульовує ті правовідносини, які склалися в місті. Хоча, свого часу, коли його приймали, цей документ був революційним проривом. Ініціатива написання нової конституції міста йшла навіть не від депутатського корпусу чи адміністрації, а від представників громади.  Я хочу наголосити, що це ще не статут, це лише концепція — тобто основні базові засади, які будуть покладені в основу написання статуту. Лише після того, як документ пройде всі комісії, а потім Київрада ухвалить цю концепцію, розпочнеться фактична робота по написанню Статуту територіальної громади міста Києва. Я думаю, що це ще рік роботи”, — зазначив заступник голови КМДА Олексій Резніков. 

У Концепції Статуту включено низку нових аспектів. Зокрема, окремим розділом пропонується врегулювати поняття «Публічний простір», юридично визначити та закріпити його у Статуті як один із інструментів розвитку та створення позитивного іміджу міста. Також концепцією запропоновано виписати систему муніципального управління Києва. Наразі запропоновано чотири варіанти, які передбачають кількарівневу систему: починаючи від ОСН у мікрорайонах та районних рад до Київради і Київського міського голови.

“Модель організації та функціонування місцевого самоврядування, яка на сьогодні існує в столиці, не задовольняє потреб киян та не відповідає їхнім принципам. Ми маємо розширювати можливості залучення громади до самоврядування, запропонувати нові структури чи оригінальні процедури виконання тих чи інших завдань. І якраз плануємо це прописати в оновленому Статуті. Також дуже важливо, що оновлений Статут стосуватиметься усіх сфер життєдіяльності міста: від вигулу собак до освітлення вулиць і збереження історичних будівель”, - зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Сьогодні Концепцію Статуту територіальної громади міста Києва погодила також і постійна комісія Київради з питань власності. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про питання заборгованості перед ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
  • Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва ділянок автомобільних доріг загального користування державного значення
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 05.09.2014 № 55/55 "Про заборону проведення заходів та видовищ з використанням піротехнічних виробів на території міста Києва"
  • Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» Кібі В. М.
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної ради України щодо внесення змін до законодавства України
  • Про надання земельної ділянки управлінню освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації для експлуатації та обслуговування будівель і споруд закладу освіти (апарат управління освіти) на просп. Голосіївському, 118-б у Голосіївському районі м. Києва А-25290
  • Про надання статусу скверу земельній ділянці, що розташована за адресою: проспект Тичини, 18-б у Дніпровському районі міста Києва
  • Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу Є-1507
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОНЦЕРН ЄВРОПА" земельної ділянки для будівництва та обслуговування транспортної інфраструктури (реконструкція транспортної розв'язки з метою організації будівництва будівель і споруд на відведених земельних ділянках) на вул. Академіка Заболотного, 37 у Голосіївському районі м.
  • Про надання земельної ділянки управлінню освіти Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації для експлуатації та обслуговування будівель і споруд закладу освіти на вул. Генерала Матикіна, 5 у Голосіївському районі м. Києва А-25257