Володимир Бондаренко: Місцеве самоврядування – це не тільки право, але реальна спроможність громади вирішувати питання місцевого значення

Tool items

Місцеве самоврядування – це не тільки право, але реальна спроможність громади вирішувати питання місцевого значення.

Про це зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко на міському Форумі розвитку громадянського суспільства «Взаємодія у час викликів», який відбувся сьогодні, 26 листопада, у прямому етері телеканалу «Київ».

За словами Володимира Бондаренка, останні роки основний виклик для місцевого самоврядування у столиці – це Covid-19, який фактично перевернув систему комунікації з громадою та систему залучення мешканців до прийняття рішень на рівні міста.

«Коли ми говоримо про наслідки пандемії, ми, перш за все, розуміємо, що це максимальний перехід в онлайн формат взаємодії з громадою, у формат електронних інструментів прямої демократії. Київська міська рада не залишилась осторонь цих процесів. Прикладом цього є реформування громадського бюджету та електронних петицій. Реформа громадського бюджету дозволила у 2021 році залучити на 70 тисяч голосів більше, ніж за попередній рік. Також було скорочено кількість голосів для електронних петицій до 6 тисяч, введено автентифікацію користувачів. При цьому, динаміка успішних петицій не зменшилась. Попереду необхідно розподілити петиції за рівнями «місто», «район», «мікрорайон». Також плануємо впровадити збір підписів на підтримку місцевих ініціатив у двох форматах – паперовому та електронному», – розповів Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради зазначив, що вже підготовлені документи, які дозволять повністю реформувати систему роботи органів самоорганізації населення.

«Спільно з Офісом Ради Європи в Україні було прийнято рішення про консультації із громадськістю під час планування публічних просторів. Це зменшить конфлікти під час робіт на чуттєвих для киян місцях. На жаль, на рівні законодавства України досі поняття публічного простору не визначено. Ми говоримо про конфлікти, або нерозуміння киян, коли йде мова про реконструкції певних парків, скверів, проспектів, бульварів та площ. Відсьогодні, будь-який капітальний ремонт, реконструкція, або будівництво таких об’єктів у обов’язковому порядку буде супроводжуватися консультаціями з громадськістю. Вже запущено реформу громадського обговорення під час найменувань. Адже кияни повинні мати вирішальний вплив на те, яку назву буде носити їх вулиця», – підкреслив Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, що регламентом Київської міської ради також передбачено прозорість діяльності, підзвітність депутатів та самого представницького органу, забезпечено зв'язок депутатів із виборцями через мережу громадських приймалень.

Володимир Бондаренко додав, що попереду стажування молоді у структурах Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації, а також створення Молодіжної ради при Київській міській раді.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7124/7165 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки в електронній формі щодо
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про реорганізацію вечірньої середньої школи ІІ-ІІІ ступенів № 4 м. Києва шляхом приєднання до Ліцею № 176 імені Мігеля де Сервантеса Сааведри Дніпровського району м. Києва
  • Про включення до Переліку першого типу частини нежитлової будівлі комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про визнання таким, що втратило чинність рішення Київської міської ради від 27 жовтня 2022 року № 5481/5522 «Про деякі питання реалізації рішення Київської міської ради від 18 червня 2009 року № 627/1683 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» в умовах воєнного стану