Експерти спільно з киянами опрацювали пропозиції до проєкту Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року

Tool items

Протягом двох тижнів у Київській міській державній адміністрації відбувались засідання експертних груп у рамках розробки проєкту Стратегії розвитку Києва до 2035 року. Вісім засідань за участю понад двох сотень експертів у різних галузях, представників КМДА та депутатського корпусу Київської міської ради, бізнесу та громадськості були присвячені найактуальнішим питанням життя столиці та візії щодо шляхів її розвитку в довгостроковій перспективі. 

Про це повідомили в Департаменті економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації.

«Ми запитали у киян: яким вони бачать своє місто в майбутньому? Отримали чимало відгуків і створили поле для діалогу, де кожен, хто має ідеї та своє бачення розвитку столиці, міг ним поділитись та почути висновок експертів. Під час засідань спільно були визначені та скореговані окремі пріоритети, оперативні цілі, завдання та індикатори їх досягнення. Усі напрацювання будуть внесені у фінальний проєкт Стратегії, яка закладе якісний розвиток нашого міста та підвищення добробуту його мешканців», – зазначили в департаменті.

Засідання експертних груп проходили з 12 по 23 липня. Кожне з них було присвячене окремій темі, а саме:
– промисловість та розвиток підприємництва. Ринок праці. Інвестиції. Адміністративні послуги;
– розбудова міста і земельні відносини. Публічний простір;
– житлово-комунальне господарство. Екополітика та охорона довкілля. Безпека та цивільний захист;
– транспорт та міська мобільність;
– соціальна підтримка та допомога. Охорона здоров’я та здоровий спосіб життя. Освіта;
– культура. Історико-культурна спадщина. Туризм;
– інформаційно-комунікаційні технології;
– управління містом.

Так, наприклад, серед основних цілей та завдань Стратегії розвитку Києва до 2035 року щодо транспортної сфери експерти назвали необхідність упровадження принципів сталої міської мобільності та забезпечення пішохідної досяжності об’єктів повсякденного громадського обслуговування та надання соціальних послуг шляхом переходу до поліцентричної моделі планування міста, оновлення рухомого складу громадського транспорту комфортними та екологічними автобусами, тролейбусами, трамваями та електробусами, розвиток транспортної інфраструктури та шляхової мережі, нові маршрути громадського транспорту, облаштування перехоплюючих паркінгів і пішохідних зон, а також розвиток велосипедного руху і легкого персоніфікованого електротранспорту. Окрема увага була приділена цифровізації транспортної сфери: упорядкуванню мережі та схем руху транспорту біля великих пересадочних вузлів на в’їздах у місто Київ, а також інтеграції транспортних систем міста і прилеглих територій Київської агломерації.

У рамках засідань були також розглянуті питання, зокрема, щодо важливості модернізації комунальної інфраструктури – енергетичного господарства, водопостачання та водовідведення, житлового та ліфтового фонду, ухвалення нового Генерального плану, інвентаризації земель, аудиту проблемних забудов у столиці.
Також були окреслені проблемні питання, які потребують нагального вирішення: ревіталізація малих річок Києва, демеркуризація територій небезпечних виробництв, зокрема, заводу «Радикал».

Ключові питання щодо розвитку інформаційно-комунікаційних технологій стосувалися максимально повного переходу до надання публічних послуг в електронному вигляді, відкритості і доступності баз даних, сервісів та інформації, розвитку інтернету речей та цифрових технологій в усіх сферах міського господарства. Зокрема, обговорювалась доцільність створення платформи для ефективного розповсюдження цифрових освітніх ресурсів і матеріалів, розвитку електронних сервісів у сфері охорони здоров’я, культури, туризму та інших.

Для перетворення міста Києва на єдиний креативний простір пріоритетними завданнями були визначені такі як: забезпечення поліцентричності культурної пропозиції, розвиток, модернізація та оновлення матеріально-технічної бази закладів культури у відповідності до вимог часу, розширення надання культурних послуг у цифровому середовищі, створення культурних просторів і кластерів у місцях, наближених до місць проживання.

Експерти також запропонували додати до проєкту Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року ще одну стратегічну ціль: «Київ – здорове місто», яка буде виражена завданнями та індикаторами індексу здоров’я, індексу щастя та тривалістю життя населення в усіх напрямах розвитку столиці.

Доопрацьований проєкт документу буде розглянуто на засіданні Керівного комітету з розробки проєкту Стратегії розвитку Києва до 2035 року і направлено до постійних комісій Київської міської ради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «Спортивно-оздоровча база відпочинку «Славутич» договору оренди земельної ділянки від 27 квітня 2009 року № 66-6-00514 для експлуатації, обслуговування, реконструкції та будівництва бази відпочинку на Парковій дорозі, 3 у Дніпровському районі м. Києва (660670540)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВСМК-ТРЕЙД» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування комбінату харчування на бульв. Вацлава Гавела, 23 у Солом’янському районі міста Києва (770862444)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (512353675)
  • Про передачу громадянину Пшеничному Ростиславу Івановичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва у пров. Лісостеповому - 1, буд. 15 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНЕ ТОВАРИСТВО «СТАДНЕ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (483279522)
  • Про включення до Переліку другого типу нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва