Постанова № 82

Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати Київської міської ради,

включених до єдиного та територіальних виборчих списків Територіальної партійної Київської міської організації політичної партії «Україна Соборна» у єдиному багатомандатному виборчому окрузі та територіальних виборчих округах на чергових виборах Київського міського голови та депутатів Київської міської ради  25 жовтня 2020 року

 

  24 вересня 2020 року до Київської міської територіальної виборчої комісії надійшла заява Територіальної партійної Київської міської організації політичної партії «Україна Соборна»  разом з іншими документами щодо реєстрації кандидатів у депутати Київської міської ради, висунутих 20 вересня 2020 року на Зборах цієї організації партії та включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Київської міської ради вказаної організації партії, у єдиному багатомандатному виборчому окрузі та територіальних виборчих округах на чергових виборах Київського міського голови та депутатів Київської міської ради 25 жовтня 2020 року.

 

Розглянувши зазначені документи, комісія виявила, що документи оформлені з порушенням вимог Виборчого кодексу України. Крім того, Територіальна партійна Київська міська організація політичної партії «Україна Соборна» не дотрималась вимог частини п’ятої статті 219, а саме:

 

У єдиному виборчому списку визначається перший кандидат. З числа інших кандидатів, включених до єдиного виборчого списку, організація партії на тих самих зборах, конференції формує і затверджує територіальні списки кандидатів у депутати у кожному територіальному виборчому окрузі. Територіальний виборчий список організації партії повинен включати не менше п’яти і не більше дванадцяти кандидатів у депутати.

 

З чого випливає, що кількість осіб, включених до Єдиного виборчого списку має бути не менше 65 осіб (13 округів по 5 осіб). До Єдиного виборчого списку Територіальної партійної Київської міської організації політичної партії «Україна Соборна» включено 53 особи, що, відповідно, порушує вимоги частини п’ятої статті 219.

 

Крім того, комісія виявила, що грошова застава за реєстрацію кандидатів у депутати від відповідної організації партії сплачена з порушенням вимог Виборчого кодексу України, оскільки вона була внесена від фізичної особи Плахтій Юлії Іванівни, а не місцевою організацією відповідної політичної партії, що порушує вимоги абзацу четвертого частини другої статті 225, а саме:

 

Організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної у місті, а також міської, селищної, сільської (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) ради, кандидати на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) або організація відповідної партії вищого рівня, а також особа, яка висувається кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) шляхом самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати та на посаду міського голови вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо.

Відповідна грошова застава також була внесена з порушенням вимог абзацу 2  пункту 3 Порядку внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах, затвердженого постановою Центральною виборчою комісією від 21 серпня 2020 року № 193, а саме:

 

грошова застава вноситься такими суб’єктами:

місцевою організацією політичної партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної в місті, а також міської, селищної, сільської ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) або місцевою організацією відповідної політичної партії вищого рівня.

 

Відповідна грошова застава також була внесена з порушенням вимог абзацу другого пункту 3 Порядку внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах, затвердженого постановою Центральною виборчою комісією від 21 серпня 2020 року № 193, а саме:

 

грошова застава вноситься такими суб’єктами:

місцевою організацією політичної партії, яка висунула кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, або місцевою організацією відповідної політичної партії вищого рівня.

 

       Згідно пунктів 1-2 частини 1 статті 230 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації всіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій або до переліку кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах на відповідних місцевих виборах, у разі відсутності хоча б одного з документів, зазначених у пунктах 1-5 частини першої статті 222, пунктах 124 частини першої статті 223 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави).

Враховуючи вищевказане, керуючись пунктом 1-2 частини 1 статті 230 Виборчого кодексу України, Київська міська територіальна виборча комісія постановляє:

 

1. Відмовити в реєстрації кандидатів у депутати Київської міської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків Територіальної партійної Київської міської організації політичної партії «Україна Соборна».

 

2. Видати копію цього рішення представнику Територіальної партійної Київської міської організації політичної партії «Україна Соборна».

 

3. Постанову розмістити для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, а також оприлюднити на сторінці Київської міської територіальної виборчої комісії веб-сайту Київської міської ради.

 

Голова Київської міської

територіальної виборчої комісії                                                В. КОРОЛЬКОВА

                                                                 ________________

                                                                                                                        (підпис)

Секретар Київської міської

територіальної виборчої комісії                                                 О. ШОКІНА

                                                            __________________

                                                                                                                          (підпис)                       

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про Регламент Київської міської ради
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 232/8402 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про відмову громадянину Каракічи Володимиру Юрійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на вул. Провідницькій у Солом'янському районі міста Києва (390176836)
  • Про відмову громадянину Рожкову Роману Валерійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в Оболонському районі міста Києва (545801737)
  • Про відмову громадянину Литвиненку Сергію Сергійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Підлісній у Святошинському районі міста Києва (360101901)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СТАРІНВЕСТСІТІ» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва багатофункціонального комплексу на вул. Саперно-Слобідській, 18-В у Голосіївському районі міста Києва (587601169)
  • Про відмову громадянці Сидорі Анастасії Михайлівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства у пров. 5-му Садовому, 36 у Деснянському районі міста Києва (370147965)